20 اصطلاح کاربردی بازار فارکس که هر تریدری باید بداند

ظهور بروکر های فارکس مختلف که هرکدام دارای مشخصات و خدمات مختص به خود هستند، باعث شده است که بازار فارکس روز به روز جذاب تر شود. هرچند که نهادهای نظارتی معمولا مستقیما وارد درگیری بین بروکر و مشتری نمیشوند، اما هرگونه تقلب یا سوءاستفاده از پول مشتری را پیگیری میکنند. بروکرهای معتبر، به تریدرهای خود احترام گذاشته و در سریعترین زمان ممکن مشکلات آنها را برطرف میکنند. مارجین بحثی جدا از کمیسیون در فارکس محسوب میشود اما میتوان به طور کلی هر دو این مباحث را جزو مهمترین و ثابتترین مباحث در فارکس دانست. ارتباط بین شما و فروشنده یا خریدار توسط یک واسطه انجام میشود که به این واسطه بروکر یا کارگزار گفته میشود. بروکر IFC Markets یک شرکت مالی نوآور و پیشرو است که به سرمایه گذاران شرکتی (اشخاص حقوقی) و خصوصی (شخص حقیقی) ابزارهای معاملاتی و تحلیلی گسترده ای ارائه می دهد. عامل اول شفافیت مالی است. تسهیل در پرداخت و برداشت ارز خارجی برای معامله گران از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بروکرها نیز این مشکل را برآورده کرده اند و با اتصال آنها به شبکه، می توانند برداشت یا واریز به حساب مالی خارجی داشته باشند. این امکان با عنوان کپی تریدینگ در بروکر لایت فارکس ارائه شده است.

در این اسپردها تفاوت بین قیمتهای خرید و فروش جفت ارز دائماً در حال تغییر است. با اجرای آهستهی این سفارشها قیمت جفت ارزها ممکن است چندین پیپ در یک جهت اشتباه حرکت کند و به موقعیتی با اسپرد گستردهتر برسد. این در حالیست که کمیسیون معاملات BTC/USD متفاوت است و معامله گران باید 150 دلار برای معامله یک بیت کوین بپردازند. افراد زیادی هم به معاملهی نفت روی میآورند و افرادی نیز در پی معامله کریپتوها هستند. شما همچنین می توانید مزیت های هر دو پلتفرم های معاملاتی را با هم مقایسه کنید. همان طور که توضیح دادیم که کارگزاری فارکس چیست و چه مزایایی برای معامله گران دارد در این مطلب می خواهیم به خدمات بروکرهای فارکس بپردازیم. شاخص All Ordinaries در استرالیا 0.7% رشد کرد درحالیکه ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا کاهش یافت که به دلیل کسری تجاری غافلگیرکنندۀ ماه نوامبر رخ داد. به دلیل شرایط خاصی که بر کشور و خصوصا بخش مالی (بانکها) ایجاد شده است، اصول انتخاب بروکر در ایران اندکی با سایر کشورها تفاوت داشته و به همین جهت، باید به چند نکته، توجه بیشتری داشته باشید. انتقال و جابجایی پول در بازار فارکس برای افراد ایرانی یا افغانی و درکل هر کشوری که تحریم است، کار بسیار بسیار سخت و در برخی مواقع غیر ممکنی است.

البته در کنار درآمد دلاری، به دلیل تبدیل سرمایه خود به دلار، ارزش سرمایه شما نیز در مواقع نوسانات ارز در کشور نیز حفظ خواهد شد. در ادامه برخی از نقش های بروکر فارکس آورده شده است. این روش برای معاملات جفت (اسپردی) مؤثر و تحلیل و معامله سبد سهام طراحی شده است. اشاره کرد. در ادامه این مطلب از سایت اوپوفارکس با ما همراه باشید. تریدرها با معامله در جفت ارزها اساسا تفاوت نرخ بهره بین دو ارز را مبادله می کنند که در پایان هر شب بر معاملات باز اعمال می شود. هرچند نوآوری اصلی ترین چیزی است که باعث جذب معامله گران می شود، اکثر آنها به دنبال خدمات مهیج و جدید هستند. در بین اکثر بروکرها از فرمول بالا برای محاسبه نرخ سوآپ استفاده می شود اما در هر صورت شما به عنوان یک تریدر به آن اکتفا نکنید و از کارگزار خود بخواهید نحوه محاسبه سوآپ در معاملات را برای شما توضیح دهد زیرا به دلیل شبکه غیرمتمرکز فارکس یک نهاد و یک سری قوانین مشخص وجود ندارد و سیاست های بروکرها با یک دیگر متفاوت است.

در این مثال برای هر سال 365 روز در نظر گرفته شده است اما برخی از بروکرها به طور معمول از 364 روز استفاده می کنند. با فروش یورو، دلار خریداری می کنیم که نرخ بهره آن، 2.5% است. بنابراین اگر معامله چندین روز باز باشد، هر شب حدود ساعت 1:00 بامداد شاهد اعمال سوآپ برآن خواهیم بود و از آنجایی که مارکاپ امکان دارد چندین بار در طول روز تغییر کند سوآپ در شب اول با دوم می تواند متفاوت باشد. انتخاب بهترین کارگزاری فارکس قدم بسیار مهمی در انجام معاملات به شمار می رود. تک تک این امکانات و شرایطی که بروکرهای فارکس ایجاد می کنند باعث می شوند که کار مقایسه بروکرهای فارکس برای تریدرها آسان تر شود و بتوانند در انتخاب بروکر مناسب خود قدم درستی بردارند. لازم به ذکر است که اسپردها در فیبوگروپ نسبت به بروکرهای دیگر بالاتر بوده و برخی از حساب های این بروکر کمیسیون دریافت می کنند. اصطلاح سواپ در فارکس از مواردی است که تریدر قبل از باز کردن پوزیشن باید به آن توجه کند. پس به شما توصیه می کنیم تا به جای جذب شدن به وعده های دروغین از بروکری استفاده کنید که امتحان خود را پس داده و سال ها است در این زمینه فعالیت دارد.

نکته منفی، سرعت اجرای پایین دستورات معاملاتی است. البته این میزان درآمد به تلاش و تمریناتی بستگی دارد که یک معامله گر برای موفقیت در بازار فارکس حاضر به انجام آن است. قبل از صحبت در رابطه با کسب درآمد در بازار فارکس، ابتدا به سراغ اینکه بازار فارکس چیست میرویم. قدرت کسب درآمد بالا در فارکس؟ مزیت دیگر فارکس، 24 ساعته بودن بازار فارکس است که از روز دوشنبه تا پایان روز جمعه به صورت مداوم امکان فعالیت در بازار فارکس وجود دارد. اگر با مفاهیم پایه فارکس آشنایی داشته باشید اختلاف بین قیمت خرید و فروش (bid و ask) در بازار فارکس تامین کننده سود بروکر است.

درآمد از بازار فارکس به دلیل روش درآمدزایی به صورت دلاری، معمولا از میزان بالایی برخوردار بوده و یک معامله گر فارکس با سرمایه ای بین 100 تا 1000 دلار، میتواند بین 50 تا 500 دلار در ماه درآمد داشته باشد که با توجه به کم بودن میزان سرمایه مورد نیاز بسیار جذاب بوده و ارزش بالایی برای تلاش در این بازار دارد. دیگر مزیت فارکس، داشتن اهرم های معاملاتی است که بروکر فارکس چند برابر سرمایه اصلی به شما اعتبار میدهد تا در بازار فارکس معامله کنید. در spread variable فاصله اسک تا بید در زمان باز کردن ترید با فاصله ask تا bid در زمان بستن ترید متفاوت است. در واقع زمانی که سطح مارجین صد در صد رخ میدهد، اکوئیتی و مارجین حساب شما با یک دیگر برابر شده و معاملات شما در حال ضرر دادن هستند. در واقع چنین اقدامی مغایر با قوانین اسلامی نیست، اگرچه که مشتریان و سود حاصل از این معاملات کم است اما بروکرها به معامله گران مسلمان نیز استفاده از چنین اکانتی را پیشنهاد می دهند. سرعت اجرای این پلتفرم بالا است (تا ۳۰ میلی ثانیه).

شما نیز به عنوان یک معامله گر کوچک در بازار فارکس، امکان معامله در کنار بانک ها و موسسات مالی را داشته و امکان کسب درآمد دلاری را در آن دارید. البته تمامی این موارد نیازمند توضیحات بیشتر بوده که در ادامه به راه حل درآمد زایی درست در بازار فارکس میپردازیم. اولین پلتفرم از موارد فوق، پلتفرم CQG است. برای واریز از طریق موارد دیگر باید در قسمت چت آنلاین با پشتیبانها ارتباط برقرار کنید. در فرمول محاسبه سوآپ پارامترهای اصلی اساساً در طول سال بدون تغییر هستند. این بروکر در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و دفترهای مختلفی در جهان دارد. همان طور که گفته شد، برای درآمدزایی در بازار فارکس، نیازمند راه حل درستی میباشد که در اینجا قصد داریم به آن بپردازیم. حداقل واریز برای این حسابها 100 دلار یا یورو است. حداقل سرمایه گذاری از 250 دلار و حداکثر اهر معاملاتی 300 است.

در بازار فارکس نمادهای معاملاتی شامل جفت ارزها است، یعنی دو ارز مختلف در مقابل یکدیگر قرار می گیرند به طور مثال در جفت ارز (EUR/USD) دو ارز درگیر هستند که اولی یورو و دومی دلار بروکر جهانی فارکس آمریکا است. یک مجموعه مالی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال است که سفارشهای خرید و درخواستهای فروش ارز دیجیتال را به یکدیگر مرتبط میکند و نیاز مشتریان را برطرف میسازد. ارائه خدمات منحصر به فرد بسیار دشوار است و همه شرکت ها چنین کاری انجام نمی دهند. شرکت ما پلتفرم متاتریدر 4 (MetaTrader 4) و پلتفرم متاتریدر 5 را نیز به عنوان نرم افزار معاملات فارکس برای ترید فارکس ارائه می دهد که در کامپیوتر و تمامی دستگاه های موبایل اندروید و IOS سازگار و قابل استفاده است. در واقع بروکر واسطه بانک و نهادهای مالی جهانی با معامله گران است و همین معامله را برای معامله گران آسان کرده و موجب می شود که در کسری از ثانیه سفارش خرید یا فروش ثبت کنند، در واقع روند سرمایه گذاری و خرید و فروش شما را تسهیل می کنند.

پس از باز کردن معامله در فارکس یکی از مواردی که توجه را به خود جلب می کند سواپ است. در معاملات فارکس ما به عنوان تریدر یا قصد خرید داریم یا فروش به همین دلیل از سواپ خرید و فروش استفاده می کنیم. تفاوتی ندارد که شما قصد ثبت نام در چه بروکری را داشته باشید؛ زیرا باید قبل از هر اقدامی ابتدا سطح معلومات خود از بازار فارکس را بالا ببرید. بنابراین میتوان گفت هر معامله گری با توجه به سبک معاملاتی خود به دنبال حساب خاصی میگردد. معمولا اگر معامله گری در این بروکر معامله کرده باشد به سختی سراغ بروکر های دیگر می رود. برای درک درستی از تفاوت صرافی و بروکر به بررسی روش کار هر یک از آنها می پردازیم. یکی از روش های محبوب در این روزها، کسب درآمد دلاری از روش های مختلف بوده که یکی از این روش ها، کسب درآمد دلاری از بازار فارکس بوده که در این مقاله با معرفی بازار فارکس، راه درست درآمدزایی در بازار فارکس را بررسی خواهیم کرد. همچنین به دلیل 24 ساعته بودن بازار فارکس، به صورت مداوم در طی روز امکان حضور در این بازار مالی و کسب درآمد در آن دارید. زمانی که ثبتنام میکنید، میتوانید میزان لوریجی که احتیاج دارید را انتخاب کنید.

روش های معاملاتی منحصر به فرد و ابداعات: بروکرهای فارکس در تلاش هستند تا روش های معاملاتی جدیدی ارائه دهند که معامله گران بتوانند استراتژی های معاملاتی و ابزارهای معاملاتی استفاده شده را متنوع سازی کنند. هر معامله گر به دنبال فرصت های جدید، ابزارهای جدید و روش های جدیدی است که بتواند با استفاده از آنها سود معامله اش و شانس اش برای کسب سود بالاتر را افزایش دهد. اگر حرفهای و با تجربه هستید و به دنبال یک شرایط معاملاتی فوق العاده میباشید، حساب پرایم این بروکر مناسب شما است. ۴.۶.۱ ۱. بروکر چیست؟ با استفاده از پرایس اکشن معامله گران Deltafx چیست این امکان را داشته تا طبق نمودار قیمت و بدون نیاز به اندیکاتور، اکسپرت و…

یکی از جدیدترین این ابتکارات در این عرصه که به مقدار زیاد نه تنها توسط معامله گران بلکه توسط سرمایه گذاران، اقتصاددانان و مدیران سبدهای سهام مورد توجه قرار گرفته است عبارت است از ابزار ترکیبی شخصی (PCI) که از طریق روش GeWorko ایجاد می شود. به خوبی بررسی کنید که بروکر شما در چه کشوری ثبت شده است و رگوله آنان در چه وضعیتی قرار دارد چون پای سرمایه شما در میان است. به طور مثال در برخی از بروکرها حداقل سرمایه بر اساس نوع حساب متاتریدر ۴ و ۵ متفاوت است. سواپ در فارکس به اختلاف نرخ بهره بانکی بین دو ارز درگیر در یک جفت مربوط می شود که با سود یا زیان برای تریدر همراه است. همچنین پس از آموزش ثبت نام و کار با پلتفرم های معاملاتی فارکس، به بخش روانشناسی معامله گری میروید که با ارائه نکات مربوط به کنترل احساسات در بازار فارکس، بهترین مهارت بازار فارکس یعنی روانشناسی معامله گری را میآموزید. می دانیم ترکیب یک جفت ارز شامل دو ارز و در نتیجه دو کشور است بنابراین تریدرها باید نرخ بهره مربوط به کشورها را در نظر بگیرند تا متوجه تغییر نرخ سواپ بروی معاملات خود شوند. این در حالی است که پاسخ بسیاری از مسائل و دغدغههای ما در تجارب کشورهای دیگر وجود دارد.

با در دست داشتن کد شارژ حساب می توانید از پشتیبانی IRPAY، حساب خود را شارژ کنید. نرخ بهره ای که در ابتدای هر سال مشخص و اعلام می شود امکان دارد چندین بار در طول سال تغییر کند اما مبنای بررسی نرخی است که ابتدای هر سال مشخص می گردد. اگر مثلا شرکتی سهامی دچار مشکلات مالی یا ورشکستگی شود درباره امنیت سرمایه سهامداران آن نگرانی ایجاد میشود و همین مسئله نیز درباره بروکرها صادق است. دلیل درآمد بالا از فارکس نیز به دلیل مزیت های بازار فارکس بوده که به شما این امکان را می دهد تا با کمترین سرمایه وارد بازار فارکس شوید. پارامتر اصلی در این فرمول نرخ بهره است که معمولا سالی یکبار اعلام می شود. این کارگزاری فارکس در حوزه های قضایی خاصی دارای مقررات است. این یعنی اگر بخواهید در جفت ارز USD/JPY با سپردهای کمتر از ۱۰۰۰ دلار معامله کنید، به لوریج نیاز دارید. فرض کنید شما میخواهید چند واحد از ارز مشخصی را خریداری کنید، اما به جای اینکه در بازار افراد زیادی وجود داشته باشند که هر کدام فروشنده مبالغ کوچکی از ارز مورد نظر شما باشند، چند فروشنده معدود حاضر باشند که مبالغ کلان و زیادی از ارز مورد نظر شما را بفروشند.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی