۴۰۰ کارگر تعلیقی نساجی مازندران در یکسال گذشته به سرکار برگشتند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد حداکثر ۱۰۰ شغل جدید در نساجی مازندران حداکثر تا ۲ ماه آینده با اجرای طرح های توسعه ای خبر داد و افزود: روند رونق و تثبیت اشتغال در این واحد صنعتی باجدیت در استان دنبال می شود.

حدود ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشتغال دارند و از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی استان، ۴۶۱ واحد در بخش ماشین‌آلات و فلزات اساسی، ۱۳۹ واحد در بخش برق و الکترونیک، ۱۱۵ واحد در بخش نساجی، ۴۰۸ واحد در بخش محصولات شیمیایی، ۲۱۶ واحد در بخش سلولزی، ۵۳۰ واحد در بخش کانی غیرفلزی و ۳۶۷ واحد صنعتی نیز در بخش تولید محصولات غذایی مشغول فعالیت هستند.

بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان نیز متعلق به شهرستان آمل است که حدود ۴۰۰ واحد صنعتی فعال دارد. ۲۶ درصد صنایع فعال استان نیز در شهرستان‌های ساری، بابل و سوادکوه مستقر هستند.

مازندران در حوزه اشتغال واحدهای صنعتی با استقرار چهار درصد واحدهای صنعتی کشور در این استان یازدهمین استان کشور است و ۳.۸ درصد اشتغال صنعتی را در اختیار دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84905830/%DB%B4%DB%B0%DB%B0-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%AF

وزیر صنعت معدن و تجارت امروز جمعه به منظور بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی و دیدار با فعالان اقتصادی در قالب سفر کاری یک روزه وارد استان مازندران شد.

فاطمی امین همچنین با حضور در شرکت فرآورده های لبنی کاله در آمل، شرکت آب بند در بابل و نساجی مازندران در قائمشهر از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

بازدید از صنایع چوب و کاغذ، فولاد البرز ، کشت و صنعت شمال ایرانیان، فاز ۲ شهرک صنعتی ساری و شرکت آرین سینا از دیگر برنامه های کاری فاطمی امین در مازندران است.

وی با بیان این که، قسمت بافت نساجی مازندران اکنون با تمامی ظرفیت فعال است و در سفر استانی رئیس جمهور نسبت به احیای این واحد صنعتی بزرگ تاکید شده بود، گفت: خوشحال هستیم که در کمتر از هفت ماه گذشته این بنگاه اقتصادی جان دوباره گرفته است.

همچنین نشست با فعالان اقتصادی مازندران در استانداری پایان بخش سفر استانی و یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به مازندران خواهد بود.

فاطمی امین ادامه داد: در یکسال گذشته حدود ۵۰ میلیارد تومان برای نوسازی و احیای نساجی مازندران هزینه شده است و در ماه های آینده این رقم به حدود ۸۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرضا فاطمی امین روز جمعه در بازدید از نساجی مازندران در قائمشهر افزود: نساجی مازندران یکی از ظرفیت های قدیمی و مهم تولیدی در کشور است که حمایت از این بنگاه اقتصادی جزو اولویت های سازمان صمت استان است.

وی پس از ورود به استان مازندران در شهرستان آمل مورد استقبال مسئولان محلی قرار گرفت.

وزیر صمت پس از ورود به شهرستان آمل به زیارت امامزاده ابراهیم(ع) رفت و در جوار بارگاه این امامزاده عظیم الشان به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی