کنفرانس های با موضوع مهندسی صنایع | industryna

این رشته در هیچ زیرگروهی قرار ندارد و داوطلبان برای قبولی در این رشته باید دروس تخصصی را به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند. موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان گروه ریاضی بهترین درصدها و رتبه‌ها مجله خبری صنعت را در کنکور سراسری به دست آورند، دوره‌های آموزشی خاصی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر توسط بهترین اساتید ایران در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند.

بخش مهندسی صنایع

فردی که به عنوان تکنسین ساخت فعالیت می‌کند، استانداردهای تولید را در کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی تضمین می‌کند. آنها از دانش خود در ماشین‌آلات و تجهیزات تولید برای تنظیم و بهینه کردن تجهیزات استفاده می‌کنند و این کارها را بر اساس نیاز صنایع و شرکت‌های مختلف انجام می‌دهند. آنها همچنین تمام مستندات و داده‌های مربوط به تولید را نگه می‌دارند و در صورت نیاز تعمیر و نگهداری اولیه تجهیزات را نیز انجام می‌دهند. در این مقاله، ابتدا به معرفی مهندسی صنایع می‌پردازیم، سپس درباره اینکه چرا باید این حیطه را برای کار انتخاب کنید، صحبت خواهیم کرد و در نهایت درباره مشاغل مهندسی صنایع خواهیم گفت. بله داوطلبان می‌توانند در گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد و دکتری به ادامه تحصیل بپردازند. آموزش رایگان الزامات سیستم مدیریت کیفیت – مراجع الزامی – کلیک کنید.

پس از انقلاب صنعتی و تا قبل از عصر فناوری اطلاعات تمرکز این رشته بیشتر بر روی صنعت بود و نام این رشته نیز به همین دلیل مهندسی صنایع است. اما با ورود اینترنت و سرعت رشد سریع علم، این رشته نیز به تدریج وارد عرصه‌ی جدید شد و دروس و سرفصل‌های آن نیز متناسب با دنیای امروز تغییر کرد و امروزه مهندسان صنایع در بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌ها و استارتاپ‌ها به کار گرفته می‌شوند. مهندسان صنایع برای بهبود کارایی در فرایندهای تولید، به مجموعه مهارت‌های متنوعی از جمله ترکیبی از دانش‌های نظری و عملی نیاز دارند. موارد زیر مهارت‌هایی هستند که هر مهندس صنایع در کار خود به دست می‌آورد. مهندسین صنایع در سال‌های اخیر در طیف وسیعی از مشاغل به کار گرفته شده‌اند. علاوه بر زمینه‌های تخصصی، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوی، علم داده و کلان‌داده نیز عملکرد موفقی داشته‌اند.

  • جدیدترین فرصت‌های شغلی شرکت‌های معتبر را در صفحه آگهی استخدام ببینید.
  • آنها همچنین با متخصصان تولید همکاری نزدیکی دارند تا به میانگین زمان تولید هر محصول برای اطمینان از کیفیت و در عین حال برآورده کردن نیازها، برسند.
  • بله داوطلبان می‌توانند در دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی بدون کنکور برای این رشته پذیرش شوند.
  • آنها همچنین، مسئول آزمایش کردن ماشین‌آلاتی هستند که به‌تازگی نصب می‌شوند.
  • در این قسمت دروس تخصصی این رشته را بر اساس ماهیت آن‌ها دسته‌بندی کرده‌ایم.
  • این رشته با استفاده از افراد، اطلاعات، سامانه‌ها، تجهیزات و … فرآیندها را بهینه‌سازی می‌کند.
انتخاب آقای رامتین عسکری دانشجوی کارشناسی بخش مهندسی صنایع در پانزدهمین… آموزش آمار احتمالات مهندسی – مهندسی صنایع (مرور و حل تمرین) – کلیک کنید. این تنوع و تقاضای بالا، مهندسی صنایع را به یکی از برترین رشته‌های فعلی چه از نظر درآمد و چه از نظر ضریب اشتغال در ایران تبدیل کرده است؛ به طوری که بنابه برخی آمارها این رشته بیشترین ضریب اشتغال را در بین رشته‌های مهندسی در ایران دارد.

منابع کنکور ریاضی

البته این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل مدت زمان مطالعه این رشته 4 سال است. داوطلبان می‌توانند در حداکثر زمان 6 ساله دروس رشته مهندسی صنایع را سپری کنند. داوطلبان باید این تعداد واحد درسی این رشته را در 8 ترم تحصیلی مطالعه کنند. گاهی اوقات تعداد ترم‌های تحصیلی نیز با توجه به شرایط داوطلبان تغییر می‌کند.

http://amdmag.ir

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی