کنفرانس های با موضوع مهندسی صنایع | industryna

مباحث توليد و خدمات چنان گسترش يافته كه رشته‌هاي مهندسي سنتي نظير شيمي، راه و ساختمان، برق،‌ مكانيك و … بنابراين براي دفع چنين كمبودهايي در قرن حاضر و به ويژه طي چند دهه اخير، از پيوند رشته‌هاي گوناگون مديريت، اقتصاد و علوم مهندسي، رشته جديدي تحت عنوان ‹‹ مهندسي صنايع›› به وجود آمده است. دوره‌های تحصیلی در ترکیه دارای تمرکز فنی قوی، حتی شامل دوره‌های فیزیک است. محبوب‌ترین انواع رزومه کاری کدام‌اند؟ چرا این ۳ نوع رزومه بهترین انواع رزومه کاری هستند؟ انواع رزومه کاری چگونه نوشته می‌شوند؟ داشتن یک رزومه‌ی عالی … با ساختن یک رزومه حرفه‌ای، برای استخدام در بهترین فرصت‌های شغلی اقدام کنید. جدیدترین فرصت‌های شغلی شرکت‌های معتبر را در صفحه آگهی استخدام ببینید.

شاید بسیاری از داوطلبان با نام مهندسی مجله خبری صنعت آشنا نباشند و اطلاعاتی در مورد مفاهیم و مباحث این رشته به گوش آن‌ها نخورده باشد. متاسفانه گاهی اوقات داوطلبان بدون شناخت کافی به سراغ یک رشته دانشگاهی می‌روند و آینده تحصیلی خود را خراب می‌کنند. رشته مهندسی صنایع یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در کشور محسوب می‌شود که در چند سال اخیر بازار کار مناسبی نیز پیدا کرده است.

http://amdmag.ir

همان طور که مطالعه می‌کنید این رشته مزایای زیادی دارد و صد در صد ارزش خواندن و ادامه تحصیل را دارد. به نظر شما انتخاب رشته مناسب چه تاثیری در آینده کاری داوطلبان دارد؟ آیا رشته‌های دانشگاهی می‌توانند آینده کاری داوطلبان را تحت تاثیر قرار دهند؟ جواب این دو سوال بسیار واضح و روشن است. انتخاب یک رشته مناسب در دانشگاه به طور مستقیم در آینده کاری داوطلبان تاثیرگذار است.

  • فردی که به عنوان مهندس تولید کار می‌کند، کارآمد بودن تمام فرآیندهای تولید در کارخانه‌ها را تضمین می‌کند.
  • برترین نرم‌افزار هوش تجاری که برای مصورسازی داده‌ها و ساخت داشبوردهای مدیریتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • به تمام کارگران کارخانه، بیل‌های یک اندازه‌ای داده شده بود تا با آن بیل‌ها مواد را جابجا کنند.
  • فرآیندهای صنعتی شامل خطوط مونتاژ و تولید، برنامه‌ریزی برای تولید و سیستم‌های دفع زباله می‌شوند.
  • به عنوان مثال، آنها ممکن است طرح یک خط مونتاژ را دوباره طراحی کنند تا امکان تولید سریع‌تر یا ایمن‌تر فراهم شود.
  • آنها معمولا با سازندگان ساختمان‌های تجاری یا مسکونی، کارخانه‌های تولیدی و مکان‌های صنعتی همکاری می‌کنند تا به آنها کمک کنند اتلاف انرژی خود را کاهش دهند.

طبق گزارشاینددمتوسط حقوق سالیانه برای یک مهندس صنایع در آمریکا ۷۵۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ میلادی می باشد. همانطور که گفته شد، حوزه‌های فعالیت مهندسین صنایع گستره‌ی زیادی را در بر می‌گیرد؛ لذا هر فرد باید بر اساس حوزه شغلی و فعالیت خود مهارت‌ها، ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز همان حوزه را بیاموزد. در ادامه به بررسی تعدادی از کاربردی ترین ابزارهای مهندسی صنایع می‌پردازیم.

بهترین گرایش های مهندسی صنایع

داده‌کاوی، امنیت سیستم‌های اطلاعاتی، طراحی سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری ، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و… از مهم‌ترین ترندهای این حوزه می‌باشند. از سوی دیگر امروزه این رشته، جای خود را در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای مدرن باز کرده است. مشاغلی مانند کارشناس و متخصص هوش تجاری، تحلیلگر داده، مهندس داده، کارشناس SEO، برنامه‌ریزی استراتژیک و… از جمله عناوین شغلی است که مهندسین صنایع در آن‌ها مشغول به کار می‌باشند.

منابع[ویرایش]

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی