کنفرانس های با موضوع مهندسی صنایع | industryna

فردریک تیلور (۱۹۱۵–۱۸۵۶) بنیان‌گذار مدیریت علمی را پدر مهندسی مجله خبری صنعت می‌دانند. مهندسی صنایع ابتدا به عنوان یک شاخه فرعی از مهندسی مکانیک شناخته می‌شد، در سال ۱۹۰۹ دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نخستین دپارتمان مستقل رشته مهندسی صنایع را بنیان نهاد. مهندسان کیفیت یکی از مهم‌ترین افراد کارخانه‌های تولیدی هستند که کار آنها اطمینان از کیفیت محصولات است. آنها این کار را با ایجاد رویه‌های جدید در تولید و تجدید نظر در ساختار سیستم‌های تولید انجام می‌دهند. علاوه بر این، آنها بر روند کار کارمندان در طول فرآیند مونتاژ محصول نظارت می‌کنند و به آنها آموزش می‌دهند که چگونه بررسی کیفیت را انجام دهند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مشاغل حوزه مهندسی صنایع را نام خواهیم برد و درباره آنها توضیح خواهیم داد.

  • مهندسان باید مدت زمان معقولی را کار کنند و تجربه‌ها و مهارت‌های زیادی به دست آورند.
  • صنعت اولیه تمایل به تسلط بر اقتصاد کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه دارد، اما با توسعه صنایع ثانویه و سوم، سهم آن از تولید اقتصادی کاهش می‌یابد.
  • تقریبا در تمام رشته‌های فنی و مهندسی در ایران گذراندن تعدادی از دروس عمومی برای دانشجویان الزامی می‌باشد.
  • این نوع از انواع صنایع هم مانند بخش سوم، آمیخته‌ای از تلاش‌ بخش‌های دولتی و خصوصی است.
  • رشته مهندسی صنایع به‌خاطر ویژگی‌های خاصی که دارد به طور روزافزونی مورد توجه داوطلبان کنکور قرار گرفته است.

البته که مهندسی صنایع از نظر بازار کار، در حال حاضر شرایط خیلی مطلوبی داره. این رشته را می‌توان تلفیقی از علوم مهندسی، اقتصادی، انسانی، مدیریتی و فناوری اطلاعات دانست. در واقع این رشته شاخه‌ای از مهندسی است، که می‌کوشد با توسعه، بهبود و یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیچیده، افراد، پول، دانش، اطلاعات، تجهیزات، انرژی و مواد، فرایندها، سامانه‌ها و سازمان‌های پیچیده را بهینه‌سازی کند. یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهایی که تسلط کامل بر آن برای مهندسین صنایع الزامی است،مجموعه نرم‌افزارهای آفیسشرکت مایکروسافت می‌باشد.

http://amdmag.ir

احتمالاً استخدام نیروی کار با تخصص مهندسی صنایع در بیمارستان‌ها برایتان کمی عجیب به نظر برسد! اما لازم است بدانید یک مهندس صنایع در سازمان‌های مربوط به خدمات بهداشتی نقشی تأثیرگذار و حیاتی دارد. کارشناسان صنایع با نظارت بر اجرای صحیح سیستم مدیریت کیفیت در بیمارستان‌ها و خدمات درمانی، مسئولیت عیب‌یابی کیفی فرایند‌های اصلی را بر‌عهده دارند. همچنین تعیین و تحلیل شاخص‌های عملکردی و نظارت بر اجرای برنامه‌های عملیاتی با هدف دستیابی به اهداف استراتژیک و بالا بردن کیفیت، از دیگر وظایف مهندسین صنایع در این محیط کاری می‌باشد. دانشکده‌ی مهندسی صنایع دانشگاه تهرانکه در مرکز شهر تهران واقع شده است، هرساله پذیرای دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای رشته مهندسی صنایع

افرادی که مدیریت منابع انسانی و مالی را بر عهده دارند، از دانش خود برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی بهره می‌برند. آنها بر اساس میزان زمان، نیروی کار و مواد مورد نیاز، هزینه کلی و واقع بینانه‌ای از نیازهای مشتری برای دستیابی به اهداف تجاری ارائه می‌دهند. حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به انجمن مهندسی صنایع ایران می باشد و بهره برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است. نهاد مالی حوزه علم و فناوری در نظر دارد جهت تکمیل تیم فنی نظارت و ارزیابی طرح های دانش بنیان خود، یک کارشناس فنی با شرایط زیر جذب نماید. آموزش طراحی و تحلیل آزمایش ها با SPSS و مینی تب Minitab – کلیک کنید.

دانشجویان

توانایی مهندسین صنایع جهت راه اندازی کسب و کارهای کامپیوتری و پلتفورمی این رشته را برای جوانان جذاب کرده است. مجله ی شریف در سال 1383 بر اساس مصوبه ی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جُرگه مجلات معتبر علمی و پژوهشی کشور پیوست و از آن زمان پس در سه زمینه “مهندسی عمران”، “مهندسی مکانیک” و “مهندسی صنایع و مدیریت” به فعالیت خود ادامه داد. همچنین وظیفه‌ی طراحی، کنترل، مدیریت و نظارت بر سیستم‌های پیچیده، زنجیره‌های تأمین و… را مهندسین صنایع به عهده دارند. در جدول زیر می‌توانید دروس پایه‌ی رشته‌ی مهندسی صنایع را مشاهده کنید. تقریبا در تمام رشته‌های فنی و مهندسی در ایران گذراندن تعدادی از دروس عمومی برای دانشجویان الزامی می‌باشد.

ادغام گروه های به حد نصاب نرسیده

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی