کردستان با اجرای پروژه‌ها شاهد توسعه صنعتی خواهد بود

شهر قروه در ۹۰ کیلومتری شهر سنندج مرکز استان قرار دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84815515/%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF

اخبار مربوط به بیست و هفتمین سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به استان کردستان را می توان در پرونده خبری به آدرس این پیوند پیگیری کرد:سفر رییس جمهور به استان کردستان؛ دیار فرهنگ و هنر

اوسطی با اشاره به کارخانه کنستانتره ۲ میلیون‌ تنی صبا نور که زیر مجموعه ایمیدرو وابسته به وزارت صمت است، افزود: طی ماه های آینده کلنگ آغاز این کارخانه زده خواهد شد و با این پنج پروژه مشکلات بیکاری شهرستان به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

وی در پایان‌ یادآور شد: براساس برآورد صورت گرفته، حقوق دولتی معادن ۱۰ برابر شده است و با تخصیص آن شاهد تحول ویژه‌ای در استان کردستان خواهیم شد.

وی با بیان اینکه این پروژه ها عامل توانایی در منطقه و سرمنشایی برای پیشرفت می شوند، اضافه کرد: پروژه‌هایی همچون شرکت بارز کردستان و کارخانه کاشی کسری نیز جای توسعه دارند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای اولین بار ناحیه صنعتی سنگ سریش آباد که یک زنجیره کامل در حوزه صنایع تبدیلی سنگ است شروع به فعالیت خواهد کرد و با کمک وزیر صنعت حمایت مالی لازم برای تکمیل و تسریع در اجرای پروژه انجام خواهد شد.

فاطمی امین ادامه داد: سال گذشته در فرآیند تخصیص حقوق دولتی دریافت شده از معادن به استان مشکلاتی بود که به جای برگشت به مناطق به خزانه دولت انتقال یافت و در قالب لایجه بودجه تصمیم بر این شد که این مبالغ یکراست به استان برسد.

پرویز اوسطی ادامه داد: کارخانه قدیمی فولاد زاگرس شهرستان قروه ۱۰ سال راکد و بلاتکلیف بود که با برگزاری پنج جلسه در سطح ملی با حضور وزارت صمت و وزارت امور اقتصاد و دارایی، قرار است یک کارخانه فلوسیکو منگنز در این مجموعه ساخته شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره اینکه اولویت‌های وزیر صمت وجود پنج مگا پروژه در حوزه صنعت است، افزود: زنجیره فولاد کردستان یکی از این پروژه ها است که بخش عمده آن در شهرستان قروه است.

وی با اشاره به اینکه ۲ زیرساخت صنعتی در شهرستان قروه در این مدت فعال شده است گفت: ناحیه صنعتی شماره سه شهرستان‌ قروه که بیش از ۱۰ سال به دلیل نبود اعتبار و عدم تخصیص آب بلاتکلیف مانده است که با کمک وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در حال حاضر پیمانکار ‌در آنجا مستقر شده و کارها در حال انجام شدن است.

به گزارش ایرنا، سید رضا فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان قروه با اشاره به وجود چند پروژه شاخص در این شهرستان، افزود: یکی از این پروژه‌ها زنجیره فولاد با سرمایه گذاری ۳۴ هزار میلیارد تومانی و اشتغالزایی چهار هزار و ۳۰۰ نفری است که در صورت بهره برداری یک پیشران بسیار مهم برای توسعه صنعت منطقه است.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی