لیست قیمت سایر تجهیزات شبکه و ارتباطات، ۱۴ آذر ترب-امن باش

تجهیزات شبکه، دستگاه های فیزیکی هستند که برای ارتباط و تعامل بین سخت افزارها به کار می روند و برای راه اندازی شبکه رایانه ای لازم می باشند. به طور کلی این تجهیزات به دو دسته تقسیم می شود و هر کدام از این دسته ها دارای وظایف خاصی می باشند. همچنین می توانید ما را از نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود آگاه سازید و در صورت خرید تجهیزات شبکه با پشتیبانان سایت ما تماس بگیرید. کارت های شبکه یکی دیگر از تجهیزات اکتیو شبکه به حساب می آیند. تفاوتی ندارد که یک کامپیوتر در شبکه نقش سرویس دهنده را داشته باشد یا سرویس گیرنده، در هر صورت وجود کارت شبکه از اهمیت وافری برخوردار است.

روشی برای دسته بندی انواع معماری‌های موجود در شبکه‌های کامپیوتری، طبقه بندی بر اساس وسعت و مقیاس این شبکه‌ها است. عبارت “صنعت شبکه” یا “Networking Industry” تقریبا به هر نوع معماری موجود از شبکه‌های محلی گفته می‌شود. منظور از پیکر بندی کلاینت سرور یا همان سرور و کاربر، قراردادن منبع است.

با استفاده از این روش به هیچ عنوان به روشن بودن هیچ کامپیوتری هنگام ارسال دستور پرینت به پرینت www.amnbash.ir نیازی نخواهد بود. یک دستگاه بسیار هوشمند است که در شبکه کاربرد و عملکردی بسیار نزدیک و شبیه به سوئیچ دارد. مهم ترین تفاوتی که بین روتر و سوئیچ وجود دارد این است که از روتر برای ارتباط دادن بین دو شبکه استفاده می شود در حالی که از سوئیچ برای ارتباط دادن بین اعضای مختلف یک شبکه استفاده می شود. روتر ها دارای معماری های بسیار متفاوتی هستند و اغلب برای تامین اینترنت مور نیاز در شبکه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

  • ریپیتر یا تکرارگر شبکه، سیگنال‌های دریافتی از ادوات شبکه را تقویت می‌کند تا بتوانند مسیر بیشتری را طی کنند و ضعیف شده به مقصد نرسند.
  • Repeater یک دستگاه که سیگنال های دیجیتال دریافتی را در زمان ارسال از یک بخش از شبکه به بخش دیگر تقویت یا بازسازی می کند.
  • داده‌های دیجیتال معمولاً از طریق رابط استاندارد صنعت، RS-232 به مودم از طریق یک خط سریال منتقل می‌شوند.
  • با این حال، اگر داده‌های ورودی آنالوگ باشند، هاب آن را به صورت سیگنال منتقل می‌کند.
  • با استفاده از این تجهیزات شبکه، می توان قابلیت مصرف جریان انرژی برق از طریق کابل شبکه را، به تجهیزاتی که قابلیت پیش فرض پشتیبانی دارند اما هنوز از آن بی بهره اند، را داد.
در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع تجهیزات شبکه و همچنین کاربرد هر یک بپردازیم. در ویدیو بالا با معرفی انواع تجهیزات شبکه و نحوه راه اندازی شبکه به صورت مبتدی آشنا می شوید. تجهیزات شبکه به انواع مختلفی تقسیم می شود که از مهمترین اجزای شبکه میتوان به سوئیچ ، روتر و هاب اشاره کرد که به مختصر در این ویدیو آموزشی تجهیزات شبکه با آن ها آشنا می شوید. از این نوع کابل در شبکه ی بزرگ جهت انتقال داده در مسافت های بیش از 100 متر استفاده می شود.

اکسپنشن های ذخیره ساز تحت شبکه بدون هارد دیسک کیونپ مدل EJ1600-V2 QNAP

در برخی موارد، سوئیچ‌های اترنت می‌توانند از مسیریابی لایه 3 پشتیبانی کنند. زمانی که در یک شبکه کابلی برای برقراری ارتباط بین کامپیوتر ها نیاز به سوئیچ داریم، در شبکه های وایرلس، همان کار را اکسس پوینت ها انجام می دهند. در واقع کار این دو یک چیز است منتهی اکسس پوینت مختص به شبکه های وایرلس است.

اگر شبکه بزرگی در اختیار دارید بهتر است برای انعطاف بیش‌تر از پچ‌ پنل‌های ماژولار استفاده کنید. در پچ پنل‌های ماژولار می‌توانید انواع پورت‌ها را در کنار یکدیگر داشته باشید. در صورتی که پورتی با مشکل مواجه شود نیازی به تعویض کامل پچ پنل نخواهد بود و می‌توانید تنها کیستون مورد نظر را تعویض کنید. زمانی که فاصله میان امواج فرستنده و گیرنده از حدی بیش‌تر شود، سیگنال افت کرده و سرعت کاهش پیدا می‌کند. در چنین زمانی استفاده از آنتن‌های بیسیم (وایرلس) می‌تواند این مشکل را از میان بردارد. در این مرحله مشورت با یک شرکت شبکه یا پشتیبان به منظور طراحی شبکه برایتان بسیار مفید خواهد بود.

تمامی این تست‌ها، توسط افراد متخصص و به واسطه‌ی ابزارهای تست کابل شبکه صورت می‌گیرد. مالتی پلکسر سرویس شبکه ای ( ارائه شده به عنوان سخت افزار و نرم افزار) که آدرس های شبکه داخلی را به خارجی و بالعکس تبدیل می کند. Bridge یک دستگاه که سگمنت های یک شبکه چندگانه را در طول لایه پیوند داده به یکدیگر متصل می کند.

به این معنی که یک یا چند کامپیوتر به عنوان سرویس دهنده (سرور) برای اشتراک منابع و فایل‌ها قرار می‌گیرند. در شبکه‌های بزرگتر مانند شبکه‌های سازمانی، سرور معمولاً یک رایانه مرکزی است. این رایانه منحصراً برای اجرای نرم افزارها و سرویس‌های ویژه سرور و نه برنامه‌ها و برنامه‌های منظم، استفاده می‌شود. سرور باید به طور مداوم کار کند، در حالی که سایر رایانه‌ها (کلاینت‌ها) می‌توانند خاموش شوند. رادیو وایرلس دارای قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات و داده ها به صورت بی سیم می باشد.

شبکه ارغوان مفتخر به ارائه محصولات شبکه خوب و باکیفیتی که است که در سطح جهانی مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از این تجهیزات شبکه، می توان قابلیت مصرف جریان انرژی برق از طریق کابل شبکه را، به تجهیزاتی که قابلیت پیش فرض پشتیبانی دارند اما هنوز از آن بی بهره اند، را داد. منبع تغذیه با نام های دیگر Injector و Coupler، یکی از فناوری های تجهیزات شبکه است که به قطعاتی که دارای پشتیبانی از فناوری POE هستند، قابلیت استفاده از برق از طریق همان کابل شبکه متصل را می دهد. در این دسته بندی تجهیزاتی مثل کارت شبکه، منبع تغذیه،POE Splitter، سوییچ، مودم و … جای دارند.

مودم و تجهیزات شبکه

لیست قیمت سایر تجهیزات شبکه و ارتباطات، ۱۴ آذر ترب-امن باش

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی