صنایع بیست آموزش های تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت | industryna

در این مقاله از مجله اینترنتی کاپریلا با «شغل مهندسی صنایع» به‌طور کامل آشنا خواهیم شد و تمامی جوانب مختلف و مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک مهندس صنعت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع یا کسب درآمد در این حوزه را دارید‌؛ تا انتهای این مقاله‌ی آموزشی با ما همراه باشید. داوطلبان در این مطلب با تمامی اطلاعات رشته مهندسی صنایع آشنا شدند.

http://amdmag.irشما می‌توانید با بررسی مرتب صفحه‌یآگهی‌های شغلی مهندسی صنایعاین شغل‌ها را رصد نمایید. دروسی مثل اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، مدیریت مالی، اقتصاد مهندسی، اصول حسابداری و هزینه‌یابی و اصول مدیریت از جمله مباحثی می‌باشند که مهندسین صنایع باید تسلط کافی بر این دروس داشته باشند. پس از طراحی و همچنین توسعه کالا و ابزاری، مهندسان صنایع باید بتوانند آن را به متخصصان و کارگران به خوبی توضیح دهند. آنها همچنین باید بتوانند اسناد کتبی مربوط به کار خود را که سایر مهندسان که در آینده باید به آنها مراجعه کنند، به اشتراک بگذارند. صنعت به فعالیتی گفته می‌شود که موجب تولید کالا و یا عرضه‌ی خدمات می‌شود. صنایع شامل مجموعه‌ای از سازمان‌ها و شرکت‌هایی‌ست که هر کدام نیاز‌های خاصی از بازار را تأمین می‌کنند.

آشنایی با رشته مهندسی صنایع

این نرم‌افزار یکی از معروف‌ترین ابزارها برای شبیه‌سازی فرآیندها و سیستم‌ها می‌باشد. برترین نرم‌افزار هوش تجاری که برای مصورسازی داده‌ها و ساخت داشبوردهای مدیریتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار یک ابزار بسیار کاربردی از شرکت مایکروسافت است، که به ما در رسم نمودارها و مصورسازی فرآیندهای مختلف کمک می‌نماید. از بهینه‌سازی شیفت پرسنل اتاق عمل در بیمارستان‌ها و موجودی مواد و محصولات کارخانه‌ها گرفته تا بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو و الگوریتم‌های ربات زنده‌یاب؛ را یک مهندس صنایع می‌تواند انجام دهد. بیانگر تكنولوژی و روشهای ساخت قطعات صنعتی و شناسایی خطوط گوناگون تولیدی و مهارت در بهره گیری موثر از اجزای متشكله یك واحد تولیدی ( انسان ، ابزار ، ماشین آلات ، ساختمان و تاسیسات ) به منظور حصول حداكثر كیفیت در كسب محصولات است.

ثبت‌نام دوره‌های مهارت آموزی مرکز جوار دانشگاه

این دانشکده در خیابان آزادی و در محدوده‌ی غرب شهر تهران واقع شده‌است. برای همین در ابتدا لازم استفاکتورهای مهم در انتخاب شغل خوبرا بدانید. پس از آشنایی کامل با این فاکتورها، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برایشناخت استعدادهاو علایقتان، استفاده از آزمون‌ های شخصیت‌ شناسی و کمک گرفتن از آن‌ها می‌باشد. آمریکا بیشتر تمرکز خود را مبتنی بر مطالعه موردی قرار داده است و به محصلان مشکلات واقعی را ارائه می‌دهد و از آنها راه حل می‌خواهد. انگلستان، مانند فنلاند، مدیریت را در پیش نیازهای خود قرار داده است.

تاریخچه‌ی رشته‌ی مهندسی صنایع

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در حوزه‌های متعددی در آینده مشغول به کار شوند که در بخش بازار کار مهندسی مجله خبری صنعت مفصلا آن‌ها را توضیح خواهیم داد. در واقع با انتخاب این رشته، شما ابدا خود را محدود نکرده‌اید و برای اشتغال، انتخاب‌های فراوانی دارید. مهندسی صنایع بخشی از رشته مهندسی است که در آن متخصصان بر اطمینان از کارایی فرایندهای صنعتی تمرکز دارند. فرآیندهای صنعتی شامل خطوط مونتاژ و تولید، برنامه‌ریزی برای تولید و سیستم‌های دفع زباله می‌شوند.

  • برای کار در شغل طراحی مکانیک، افراد باید طرح‌هایی را برای ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات ارائه دهند.
  • داوطلبان باید این تعداد واحد درسی این رشته را در 8 ترم تحصیلی مطالعه کنند.
  • این بدین معنی است که داوطلبان در موقعیت‌های شغلی مختلفی امکان فعالیت دارند.
  • اساتیدی مانند مهران قاسمی، عبدالرضا منتظری، علی سلوکی، پیمان کامیار و … از بهترین اساتید موسسه حرف آخر هستند که دروس تخصصی را آموزش می‌دهند.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی