صفحه اصلی بخش مهندسی صنایع | industryna

همان طور که مطالعه می‌کنید این رشته مزایای زیادی دارد و صد در صد ارزش خواندن و ادامه تحصیل را دارد. به نظر شما انتخاب رشته مناسب چه تاثیری در آینده کاری داوطلبان دارد؟ آیا رشته‌های دانشگاهی می‌توانند آینده کاری داوطلبان را تحت تاثیر قرار دهند؟ جواب این دو سوال بسیار واضح و روشن است. انتخاب یک رشته مناسب در دانشگاه به طور مستقیم در آینده کاری داوطلبان تاثیرگذار است.

لیست دانشگاه های آزاد برای رشته مهندسی صنایع

شاید بسیاری از داوطلبان با نام مهندسی صنایع آشنا نباشند و اطلاعاتی در مورد مفاهیم و مباحث این رشته به گوش آن‌ها نخورده باشد. متاسفانه گاهی اوقات داوطلبان بدون شناخت کافی به سراغ یک رشته دانشگاهی می‌روند و آینده تحصیلی خود را خراب می‌کنند. رشته مهندسی صنایع یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در کشور محسوب می‌شود که در چند سال اخیر بازار کار مناسبی نیز پیدا کرده است.

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

طبق گزارشاینددمتوسط حقوق سالیانه برای یک مهندس مجله خبری صنعت در آمریکا ۷۵۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ میلادی می باشد. همانطور که گفته شد، حوزه‌های فعالیت مهندسین صنایع گستره‌ی زیادی را در بر می‌گیرد؛ لذا هر فرد باید بر اساس حوزه شغلی و فعالیت خود مهارت‌ها، ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز همان حوزه را بیاموزد. در ادامه به بررسی تعدادی از کاربردی ترین ابزارهای مهندسی صنایع می‌پردازیم.

سوالات متداول در مورد معرفی رشته مهندسی صنایع

مباحث توليد و خدمات چنان گسترش يافته كه رشته‌هاي مهندسي سنتي نظير شيمي، راه و ساختمان، برق،‌ مكانيك و … بنابراين براي دفع چنين كمبودهايي در قرن حاضر و به ويژه طي چند دهه اخير، از پيوند رشته‌هاي گوناگون مديريت، اقتصاد و علوم مهندسي، رشته جديدي تحت عنوان ‹‹ مهندسي صنايع›› به وجود آمده است. دوره‌های تحصیلی در ترکیه دارای تمرکز فنی قوی، حتی شامل دوره‌های فیزیک است. محبوب‌ترین انواع رزومه کاری کدام‌اند؟ چرا این ۳ نوع رزومه بهترین انواع رزومه کاری هستند؟ انواع رزومه کاری چگونه نوشته می‌شوند؟ داشتن یک رزومه‌ی عالی … با ساختن یک رزومه حرفه‌ای، برای استخدام در بهترین فرصت‌های شغلی اقدام کنید. جدیدترین فرصت‌های شغلی شرکت‌های معتبر را در صفحه آگهی استخدام ببینید.

http://amdmag.ir

داده‌کاوی، امنیت سیستم‌های اطلاعاتی، طراحی سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری ، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و… از مهم‌ترین ترندهای این حوزه می‌باشند. از سوی دیگر امروزه این رشته، جای خود را در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای مدرن باز کرده است. مشاغلی مانند کارشناس و متخصص هوش تجاری، تحلیلگر داده، مهندس داده، کارشناس SEO، برنامه‌ریزی استراتژیک و… از جمله عناوین شغلی است که مهندسین صنایع در آن‌ها مشغول به کار می‌باشند.

  • رشته مهندسی صنایع یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در کشور محسوب می‌شود که در چند سال اخیر بازار کار مناسبی نیز پیدا کرده است.
  • همان طور که مطالعه می‌کنید این رشته مزایای زیادی دارد و صد در صد ارزش خواندن و ادامه تحصیل را دارد.
  • مهندسی صنایع آن‌گونه که در ایران تدریس می‌شود مبتنی بر بهینه‌سازی، بهینه‌سازی خطی (تحقیق در عملیات) کارسنجی و زمان‌سنجی می‌باشد.
  • داوطلبان باید دروس عمومی را برای بهبود سوابق تحصیلی خود به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند.
  • پیشینه کاربردی مهندسی صنایع به نخستین سال‌های انقلاب صنعتی بازمی‌گردد، ولی از نظر آکادمیک و علمی، مهندسی صنایع نخستین بار توسط فردریک تیلور به کار برده شد.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی