شغل مهندسی صنایع معرفی گرایش ها، حوزه های کاری و نرم افزارهای مهندسی صنایع آکادمی کاپریلا | industryna

مهندسان صنایع ممکن است از دانش ریاضیات، فیزیک و حتی علوم اجتماعی برای تجزیه و تحلیل، طراحی، پیش بینی و ارزیابی نتایج و موانع سد راه فرآیندها و دستگاه‌ها استفاده کنند. قبل از ورورد به رشته مهندسی صنایع و حوزه کاری صنایع، لازم است درباره تنوع شغلی و مشاغلی که امکان کار در آنها را دارید تحقیق کنید. هنگام تحقیق در مورد مشاغل مختلف برای دنبال کردن در مهندسی صنایع، می‌توانید به این نتیجه برسید که کدام‌یک از این مشاغل برای شما مناسب است و علاقه شما بیشتر به کدام نزدیک‌تر است. با این کار، می‌توانید در زمان کاریابی روی مهم‌ترین گزینه‌ها تمرکز کنید.

لیست دانشگاه‌ های پیام نور برای رشته مهندسی صنایع

هدف مهندسان مجله خبری صنعت به حداقل رساندن ضایعات مواد در طول فرآیند تولید است. بدین ترتیب می­توان گفت در این رشته مهارت­های لازم برای کار در گستره وسیعی از کسب و کارهای گوناگون چه در زمینه مهندسی و چه در دنیای تجارت آموزش داده خواهد شد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، نرم‌افزارهای رایانه‌ای به‌کمک متخصصان در زمینه‌های شغلی و تحصیلیِ مختلف آمده‌اند و آنان را در جهت رسیدن به اهدافشان یاری می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید در شغل مهندسی صنایع پیشرفت داشته داشته و امکان استخدام در شرکت‌های دولتی و مؤسسات خصوصیِ معتبر برایتان فراهم باشد، لازم است بر نرم افزارهای رشته مهندسی تسلط پیدا کنید. برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، اصول شبیه‌سازی، تحلیل دینامیک سیستم‌ها، برنامه‌ریزی وتوسعه محصول، زبان تخصصی صنایع، طراحی ایجاد صنایع، تجزیه و تحلیل رگرسیون، تئوری تصمیم‌گیری و… از جمله دیگر درس‌های تخصصی رشته‌ی مهندسی صنایع می‌باشد. این دروس تقریبا در آینده و در بازار کار و… هیچ کاربرد خاصی ندارند و ارتباط خاصی نیز به رشته‌ی مهندسی صنایع ندارند، ولی به اجبار در نظام آموزشی فعلی ایران، در هر رشته‌ی فنی و مهندسی‌ای که تحصیل کنید، باید این دروس را بخوانید.

معرفی نرم افزار کامفار (Comfar)

این مهندسان با توجه به میزان تحصیلات، دانش، مهارت و تجربه کاری درآمدهای مختلفی دارند. مهندسان در سال‌های اولیه کار ممکن است حقوق پایینی دریافت کنند، اما این شرایط همیشگی نیست. تجربه کاری و مهارت مهندسان مهم‌ترین فاکتور برای درآمد و حقوق آن‌هاست. با توجه به تمامی این شرایط به راحتی می‌توان گفت که رشته مهندسی صنایع مانند بازار کار مناسب از درآمد بالایی نیز برخوردار است. همین دلیل نیز موجب می‌شود که داوطلبان با خیال راحت این رشته را برای آینده کاری خود انتخاب کنند.

  • حقوق این رشته مناسب است و با توجه به سابقه کاری می‌تواند افزایش پیدا کند.
  • همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان انتخاب صحیحی در کنکور سراسری نداشته باشند.
  • به عبارت دیگر می‌توان گفت که رشته مهندسی صنایع بین تمامی رشته‌های مهندسی یک ارتباط قوی ایجاد می‌کند.
  • استاد عبدالرضا منتظری، از اساتید مطرح کنکور از سال ۱۳۹۰ با هدف ارائه جدیدترین تکنولوژی های آموزشی دنیا به دانش آموزان کنکوری موسسه آموزشی حرف آخر را تاسیس نمودند.
  • مهندسی صنایع بخشی از رشته مهندسی است که در آن متخصصان بر اطمینان از کارایی فرایندهای صنعتی تمرکز دارند.
این رشته در حال حاضر یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها در بازار کار ایران می‌باشد. همچنین این رشته جزء ۵ شغلی است که کارفرمایان در ایران بیشتر استخدام می‌کنند. مهندسی صنایع را می‌توان از نظر تنوع شغلی، پرتنوع‌ترین رشته‌ی مهندسی نامید.

استارتاپ؛ آینده کسب و کار!

رشته مهندسی صنایع داوطلبان را به نحوی آموزش می‌دهد تا آن‌ها امور برنامه‌ریزی و کنترل و بهبود فعالیت‌های مختلف بین رشته‌ها را به خوبی انجام دهند. مهندسان صنایع به دنبال یافتن بهترین راه و روش برای تولید یک محصول بهینه با کارایی بالا هستند. با توجه به تمامی این تعاریف می‌توان متوجه شد که رشته مهندسی صنایع یکی از مهم‌ترین رشته‌های گروه ریاضی است. مهندسان صنایع در هر صنعتی به دنبال بهترین روش هستند و آن روش را در اختیار افراد دیگر قرار می‌دهند. رشته مهندسی صنایع یکی از رشته‌های گروه ریاضی است که با اثربخشی، کارایی، کیفیت و بهبود کالاها، خدمات و فرآیندها ارتباط مستقیمی دارد.

http://amdmag.ir

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی