شغل‌های مناسب برای مدرک مهندسی صنایع بلاگ ایران تلنت | industryna

گاهی اوقات به دلیل افزایش ساعات کاری این افراد نمی‌توانند ارتباط خوبی مابین کار و زندگی خود برقرار کنند. متاسفانه مهندسان صنایع با یک مشکل نسبتا بزرگ در بازار کار مواجه هستند. برخی از صاحبان کسب و کارها مهندسان صنایع را به عنوان رقیب خود تصور می‌کنند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که مدیران حمایت کافی از مهندسان صنایع نداشته باشند. همان طور که مطالعه می‌کنید رشته مهندسی صنایع معایب و دشواری‌های کمی در مقایسه با سایر رشته‌های تحصیلی دارد.

  • آنها مسئولیت طراحی نقشه را بر عهده دارند، تعیین می‌کنند از چه مواد خامی استفاده شود و آزمایش‌هایی را روی نمونه‌های اولیه انجام می‌دهند.
  • اگر تمام فعالیت‌های اقتصادی که با تولید کالا و خدمات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات ساخته دست بشر سروکار دارند را به عنوان یک کل تصور کنیم، هرصنعت، زیرمجموعه‌ای از این کل است که عده فراوانی از فعالیت‌های مشابه را شامل می‌شود.
  • در بین این تحولات عظیم، مهندسی صنایع جزء معدود رشته‌هایی است که از گذشته تاکنون توانسته است خود را با توجه به نیاز صنعت و بازار کار به‌روزرسانی نماید.
طراحی، ایجاد، استقرار، بهبود و اداره سیستم­های متشکل از انسان، مواد و تجهیزات چه در بخش­های تولیدی و چه در بخش­های خدماتی عمده وظایف مهدسین صنایع را تشکیل می­دهند. نکته‌ی مهم این است که رشته‌ی مهندسی صنایع در حال حاضر یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها در بازار کار ایران می‌باشد. هر کسب‌وکاری برای شروع کار به مهندسین صنایعی نیاز دارد تا فرآیندهای برنامه‌ریزی استراتژیک، تهیه‌ی طرح‌های توجیهی، نظارت بر فرآیند‌ها و… را انجام دهد. همچنین این رشته جزء۵ شغلی است که کارفرمایان در ایران بیشتر استخدام می‌کنند.

http://amdmag.ir

این رشته در کنار بازار کار مناسب درآمد و حقوق مناسبی را نیز در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این گرایش به ارائه راهکارهای سیستماتیک می‌پردازد و بیشتر جنبه نرم‌افزاری دارد؛ هدف این گرایش، آموزش روش‌های جدید و سیستماتیک، آموزش تجزیه و تحلیل واحد‌های صنعتی و آموزش مدل‌های ریاضی به داوطلبان می‌باشد. یک «مهندس تحلیل سیستم‌ها» – با استفاده از مدل‌های ریاضی و نرم‌افزارهای مختلف – به تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده می‌پردازد و نتیجه آن را در اختیار واحد‌های مختلف قرار می‌دهد. شایان ذکر است که این گرایش، نسبت به سایر گرایش‌های رشته مهندسی صنایع، به بررسی کلان‌تر و جامع‌تر سیستم‌ها و پروژه‌ها می‌پردازد. داوطلبان تا حد زیادی با تغییرات کنکور سراسری در سال 1402 آشنا شدند.

دانشگاه شهید باهنر کرمان

در حال حاضر، مهندسی صنایع یکی از محبوب‌ترین تخصص‌ها در بازار کار است. گستردگی دروس ارائه شده در این رشته، مهندسین صنایع را به ابزار موثری برای پیشبرد اهداف سازمان­ها تبدیل کرده است. یک دانش آموخته رشته صنایع هم می­تواند در واحدهای صنعتی و تولیدی و هم در بنگاه­های مختلف خدماتی نظیر شرکت­های برنامه­ریزی، بانک­ها، بیمه­ها، ادارات دولتی و حتی بیمارستان­ها به طور موثر فعالیت کنند. مهندسی صنایع رشته‌ای است که با طراحی، پیاده­سازی و بهبود سیستم­های یکپارچه­ای از انسان، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط است. این رشته بر پایه دانش تخصصی در علوم ریاضی، طبیعی، اجتماعی و نیز قوانین و روش­های تجزیه و تحلیل مهندسی و طراحی بنا شده تا به کمک آنها به ارزیابی نتایج حاصل از سیستم‌های یکپارچه بپردازد (انجمن مهندسی صنایع آمریکا).

رشته مهندسی صنایع در کدام زیرگروه ریاضی قرار دارد؟

مهندسی مجله خبری صنعت جزء معدود رشته‌های سنتی است که خیلی سریع خود را با تغییرات تکنولوژی و تحولات دنیای مدرن وفق داده و به حوزه‌های جدید ورود کرده است و فارغ‌التحصیلان این رشته در این حوزه‌ها در حال فعالیت هستند. طبق بررسی و آمارهای به دست آمده پیش بینی شده است که مشاغل معماری و مهندسی بین سال‌های 2019 و 2029 با رشد 3 درصدی روبرو خواهد شد. با این حال، در این رشته پروژه‌ها و کارهای در دست انجام است که در آینده بسیار پیشرفت خواهند داشت و به طبع آینده شغلی خوبی برای متقاضیان این رشته رقم خواهد زد.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی