شرکت پشتیبانی صنایع همراه همیشگی شما در صنعت برق | industryna

این رشته در حال حاضر یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها در بازار کار ایران می‌باشد. همچنین این رشته جزء ۵ شغلی است که کارفرمایان در ایران بیشتر استخدام می‌کنند. مهندسی مجله خبری صنعت را می‌توان از نظر تنوع شغلی، پرتنوع‌ترین رشته‌ی مهندسی نامید.

صنعت اولیه یا اصلی

مهندسان صنایع ممکن است از دانش ریاضیات، فیزیک و حتی علوم اجتماعی برای تجزیه و تحلیل، طراحی، پیش بینی و ارزیابی نتایج و موانع سد راه فرآیندها و دستگاه‌ها استفاده کنند. قبل از ورورد به رشته مهندسی صنایع و حوزه کاری صنایع، لازم است درباره تنوع شغلی و مشاغلی که امکان کار در آنها را دارید تحقیق کنید. هنگام تحقیق در مورد مشاغل مختلف برای دنبال کردن در مهندسی صنایع، می‌توانید به این نتیجه برسید که کدام‌یک از این مشاغل برای شما مناسب است و علاقه شما بیشتر به کدام نزدیک‌تر است. با این کار، می‌توانید در زمان کاریابی روی مهم‌ترین گزینه‌ها تمرکز کنید.

هدف مهندسان صنایع به حداقل رساندن ضایعات مواد در طول فرآیند تولید است. بدین ترتیب می­توان گفت در این رشته مهارت­های لازم برای کار در گستره وسیعی از کسب و کارهای گوناگون چه در زمینه مهندسی و چه در دنیای تجارت آموزش داده خواهد شد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، نرم‌افزارهای رایانه‌ای به‌کمک متخصصان در زمینه‌های شغلی و تحصیلیِ مختلف آمده‌اند و آنان را در جهت رسیدن به اهدافشان یاری می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید در شغل مهندسی صنایع پیشرفت داشته داشته و امکان استخدام در شرکت‌های دولتی و مؤسسات خصوصیِ معتبر برایتان فراهم باشد، لازم است بر نرم افزارهای رشته مهندسی تسلط پیدا کنید. برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، اصول شبیه‌سازی، تحلیل دینامیک سیستم‌ها، برنامه‌ریزی وتوسعه محصول، زبان تخصصی صنایع، طراحی ایجاد صنایع، تجزیه و تحلیل رگرسیون، تئوری تصمیم‌گیری و… از جمله دیگر درس‌های تخصصی رشته‌ی مهندسی صنایع می‌باشد. این دروس تقریبا در آینده و در بازار کار و… هیچ کاربرد خاصی ندارند و ارتباط خاصی نیز به رشته‌ی مهندسی صنایع ندارند، ولی به اجبار در نظام آموزشی فعلی ایران، در هر رشته‌ی فنی و مهندسی‌ای که تحصیل کنید، باید این دروس را بخوانید.

http://amdmag.ir

رشته مهندسی صنایع داوطلبان را به نحوی آموزش می‌دهد تا آن‌ها امور برنامه‌ریزی و کنترل و بهبود فعالیت‌های مختلف بین رشته‌ها را به خوبی انجام دهند. مهندسان صنایع به دنبال یافتن بهترین راه و روش برای تولید یک محصول بهینه با کارایی بالا هستند. با توجه به تمامی این تعاریف می‌توان متوجه شد که رشته مهندسی صنایع یکی از مهم‌ترین رشته‌های گروه ریاضی است. مهندسان صنایع در هر صنعتی به دنبال بهترین روش هستند و آن روش را در اختیار افراد دیگر قرار می‌دهند. رشته مهندسی صنایع یکی از رشته‌های گروه ریاضی است که با اثربخشی، کارایی، کیفیت و بهبود کالاها، خدمات و فرآیندها ارتباط مستقیمی دارد.

  • مهندسان صنایع با توجه به شرایط مختلف در صنایع خصوصی حقوق دریافت می‌کنند.
  • همچنین آقای تیلور مشخص کرد که مقدار بهینه‌ی حمل مواد، در هر بار جابجایی بیل چقدر است.
  • این رشته در دانشگاه‌های پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی بدون کنکور نیز در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.
  • همچنین علاوه بر موارد مذکور، صنایعی مانند صنعت گردشگری و صنایع دستی نیز در برخی متون در ردیف گروه‌های صنعت قرار می‌گیرند.

این مهندسان با توجه به میزان تحصیلات، دانش، مهارت و تجربه کاری درآمدهای مختلفی دارند. مهندسان در سال‌های اولیه کار ممکن است حقوق پایینی دریافت کنند، اما این شرایط همیشگی نیست. تجربه کاری و مهارت مهندسان مهم‌ترین فاکتور برای درآمد و حقوق آن‌هاست. با توجه به تمامی این شرایط به راحتی می‌توان گفت که رشته مهندسی صنایع مانند بازار کار مناسب از درآمد بالایی نیز برخوردار است. همین دلیل نیز موجب می‌شود که داوطلبان با خیال راحت این رشته را برای آینده کاری خود انتخاب کنند.

گرایش های رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی