شرکت پشتیبانی صنایع همراه همیشگی شما در صنعت برق | industryna

در ادامه معرفی رشته مهندسی مجله خبری صنعت به سراغ معرفی ترازهای لازم برای این رشته می‌رویم. داوطلبان می‌توانند با مطالعه این موارد دید بهتری نسبت به ترازهای این رشته داشته باشند. در داخل کشور ۱۰ گرایش مختلف برای کارشناسی ارشد دایر است و در خارج از کشور هم به شرط معدل و زبان خوب می‌توان از بهترین دانشگاه‌های جهان پذیرش گرفت.

  • یکی از رشته‌های گروه ریاضی که به خوبی صاحب یک بازار کار مناسب شده، رشته مهندسی صنایع است.
  • در واقع این رشته شاخه‌ای از مهندسی است، که می‌کوشد با توسعه، بهبود و یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیچیده، افراد، پول، دانش، اطلاعات، تجهیزات، انرژی و مواد، فرایندها، سامانه‌ها و سازمان‌های پیچیده را بهینه‌سازی کند.
  • تمامی ویدیوهای دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر در بستر vod حرف آخر ارائه می‌شود.

دروسی مانند معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، تربیت بدنی و… . شاید بتوان این رشته را را جزء معدود رشته‌هایی دانست که به سرعت خود را با تغییرات سریع دنیای امروز وفق داد و جای خود را در استارتاپ‌ها و دنیا مدرن پیدا کرد. امروزه مهندسان صنایع در تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های خدماتی و تولید مشغول به کار هستند. شکل‌گیری مهندسی صنایع امروزی را اکثرا منتسب به یک مهندس مکانیک آمریکایی به نامفردریک وینسلو تیلور(۱۸۵۶-۱۹۱۵) می‌دانند. آقای تیلور را امروزه به عنوان پدر مهندسی صنایع در دنیا می‌شناسند.

دروس تخصصی

با توجه به مطالعه‌ی علوم مختلف مدیریتی، مهندسی، اقتصادی و… مهندسین صنایع دید کامل و جامعی نسبت به مسائل مختلف دارند و همین امر باعث شده است که مهندسین صنایع اغلب در سازمان‌ها و شرکت‌ها به عنوان مدیران ارشد و سیاست‌گذار انتخاب شوند. به اطراف نگاه کنید و در تمام وسایل اثر مهندسان صنایع را خواهید دید – فنجان، لپ‌تاپ، روسری؛ همه چیز در زندگی شما برای تولید و برنامه ریزی تولید آن به یک نفر نیاز دارد. فردی که به عنوان مهندس تولید کار می‌کند، کارآمد بودن تمام فرآیندهای تولید در کارخانه‌ها را تضمین می‌کند. وظایف آنها شامل نظارت بر فرآیند تولید، استفاده از نرم افزار CAD برای طراحی سیستم‌های جدید و همچنین تنظیم سیستم‌های تولید مطابق با نیازها است. مهندسان تولید ممکن است بسته به صلاحیت خود به نصب یا تعمیر تجهیزات کمک کنند.

او آنان را به دسته‌های مختلف بر اساس فیزیک بدنی و ویژگی‌هایی مثل قد، طول دست و پا و … تقسیم‌بندی کرد. سپس دستور داد تا برای هر گروه، بیل‌هایی متناسب با فیزیک بدنی آنان تهیه شود. همچنین آقای تیلور مشخص کرد که مقدار بهینه‌ی حمل مواد، در هر بار جابجایی بیل چقدر است. «روزی روزگاری آقای تیلور که در حال قدم زدن در کارخانه‌ی بتلهم بود، ناگهان متوجه موضوع جالبی شد! به تمام کارگران کارخانه، بیل‌های یک اندازه‌ای داده شده بود تا با آن بیل‌ها مواد را جابجا کنند. شما بخشی از یک رشته پویا خواهید بود – فناوری همیشه تکامل می‌یابد و شما باید با آن همراه باشید و همیشه یاد بگیرید که چگونه در نوآوری و خلق ایده‌های جدید اول باشید.

مزایا و معایب شغل مهندسی صنایع

استاد عبدالرضا منتظری، از اساتید مطرح کنکور از سال ۱۳۹۰ با هدف ارائه جدیدترین تکنولوژی های آموزشی دنیا به دانش آموزان کنکوری موسسه آموزشی حرف آخر را تاسیس نمودند. وجه تمایز دی وی دی های حرف آخر با دیگر منابع آموزش کنکور در سبک خاص تدریس اساتید می باشد. در این سبک آموزش کنکور که برای اولین بار در ایران توسط موسسه حرف آخر اجراء شد، کلیه منابع کنکور به صورت شهودی سازی و در قالب تصویرسازی و تکنولوژی انیمیشن تدریس می شوند. بله داوطلبان می‌توانند در دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی بدون کنکور برای این رشته پذیرش شوند. چرا مهندسین صنایع باید مدیریت فرایند یاد بگیرند؟ مدیریت فرایندهای کسب و کار یکی از حوزه هایی است که …

http://amdmag.ir

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی