ریزفضاهای دهکده آرامش رساله و مطالعات معماری | memarinavaz

به طور کلی می‌توان گفت، مشتریان غذا را از رستوران‌های مورد علاقه خود سفارش می‌دهند و می‌توانند آن را از یک محفظه نگهدارنده تحویل بگیرند. تنها نوشابه که توسط گارسون سر میزها سرو می شود، به صورت جداگانه حساب می شود. در تریا، بستنی، چای، قهوه، کیک و یک سری غذاهای ساده به مانند ساندویچ و همبرگر سرو می شود. برخی اوقات، مسافرین در ساعاتی به هتل ها وارد می شوند که رستوران هتل تعطیل می باشد، اما تریا 24 ساعته باز است و به همین خاطر، مسافران می توانند هر ساعتی که به محیط هتل وارد شدند، از تریا استفاده کنند. معمولا قیمت چیزهایی که در تریا سرو می شوند، کم تر از قیمت چیزهایی است که در رستوران سرو می شوند.

ضوابط طراحی رستوران ها

همچنین ویژگی های زیبایی شناختی را برای ساختمان فراهم می کند و تنوع زیستی را حفظ می کند. ما می‌توانیم دارالحصون را مثال بزنیم که از 900 گونه مختلف گیاهی از جمله آگاو، آلوئه، کاکتوس، کالانکو، سرخوشی و اوپونتیا تشکیل شده است. بنابراین، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام طراحی یک مجموعه هتل 4 ستاره متمایز به خاطر بسپارید. محفظه‌های غذا به عنوان یک گزینه تحویل غذا به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند.

مزیت سیستم مه‌ پاش رستورانی

انواع مختلفی از تجهیزات پخت برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی وجود دارد که با توجه به نوع رستوران یا منوی آشپزخانه انتخاب می شوند. تجهیزات پخت و پز در آشپزخانه های صنعتی باید بسیار بادوام و از جنس استنلس استیل یا استیل ضدزنگ باشند تا در برابر شرایط سخت و محیط گرم و مرطوب آشپزخانه صنعتی مقاومت کند. برقراری توازن بین متراژ ناحیه مشتریان و بخش کارکنان و آشپزخانه صنعتی به ظرافت خاص خودش نیاز دارد. تکنیک ها مختلفی را باید به کار گرفت تا همه چیز در این فرآیند به درستی صورت ب گیرد. کم ترین متراژ در حالتی که سرویس رستوران و یا کافه بسیار محدود باشد 46.5 متر مربع است.

نمای داخلی رستوران

در مقابل آن طراحی آشپزخانه صنعتی برای هتلی که به ظرفیت پذیرش ۴۰۰ نفر صورت هم زمان دارد باید متراژ آن حداقل 185.8 متر مربع باشد. بخش اول دراختیارمراجعان و شامل فضاهای اقامتی (اتاق، آپارتمان و سوئیت) و فضاهای عمومی (رستوران، فضاهای تفریحی و ورزشی، پذیرش، پارکینگ) بخش دوم مختص کارکنان است. آرایش فضاها و معماری داخلی آن در هتل باید چنان باشد که مسیرها در یک نگاه قابل شناسایی باشند. مهم ترین کاربریها برای شناسایی سریع، پذیرش- آسانسورها-  صندوق- رستوران و پارکینگ است.

کسانی که به دنبال درآمدزایی بیشتر رستوران هستند و راه اندازی رستوران را تنها از مسیر هزینه-فایده می بینند می‌توانند از این امکان استفاده کنند. انواع کافه های مدرن و در خانه های سنتی فضایی دورهمی ایجا می کند که با آن می توان گوشه های شهر را به از دریچه ای تازه تر دید. برای رستوران‌های سنتی و کباب سراها عموماً از پلان‌های منطقه‌ای استفاده می‌شود.

  • گریل روم به سالن مخصوصی گفته می شود که در آن، مقابل مشتریان، غذا طبخ می گردد.
  • سرمایه گذاری در گوگل بهترین سرمایه گذاری است که بر روی کسب و کار خود می کنید.
  • باید چیزی برای نشان دادن اهمیت مجموعه هتل وجود داشته باشد زیرا به حفظ فردیت ساختمان کمک می کند.
  • تجهیزات آشپزی بر اساس منو و نوع غذایی که قرار است سرو شود برنامه فیزیکی رستوران انتخاب می‌شود.
ریزفضاهای دهکده آرامش رساله و مطالعات معماری | memarinavaz

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی