رشته مهندسی معدن: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر فسفر | industryna

برخی از معادن ایران در کلاس جهانی قرار دارند که از جمله آنها معدن مس سرچشمه، معدن سنگ آهن گل گهر سیرجان، معادن سنگ آهن سنگان را می‌توان نام برد. این وبسایت به هیچ ارگان یا نهاد دولتی یا خصوصی از جمله سنجش ، دانشگاه آزاد و… وابستگی ندارد. البته، در رشته‌های مهندسی ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها مدرک GRE را نیز درخواست کنند که برای اثبات توانایی ریاضی شما است. فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

http://amdmag.ir

فراوری مواد معدنی، اکتشافات و حفاری مهم ترین مسائل مربوطه به رشته مهندسی معدن است. مهندس معدن در هر مرحله، از کشف معدن و آغاز پروژه گرفته تا استخراج و پالایش آن، گروه را همراهی می کند. مهندسی معدن، از جمله علومی است که نشان دهنده ی تعامل ما با سیاره زمین است و همان گونه که از نام آن پیداست، مهندسی معدن، علم معدن است. مواد معدنی استفاده های صنعتی زیادی دارند و روش هایی که برای خارج کردن این مواد از زمین استفاده می شود باید سازگار با محیط زیست باشد. رشته مهندسی معدن ارتباط نزدیکی با مهندسی زمین شناسی دارد و بسیاری از دروس این رشته ها با یکدیگر مشترک است. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، رشته مهندسی معدن در چهار گرایش اکتشاف و استخراج در مقطع کارشناسی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی ارائه می گردد.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی ۱۴۰۲

در ادامه، توضیحات بیشتری برای برخی از گرایش های رشته مهندسی معدن آورده شده است. شرایط درآمدی فارغ التحصیلان مهندسی معدن در کشورهای مختلف به میزان مهارت ها و تجربیات و البته جایگاه شغلی آنها متغیر است. در حال حاضر مهندسین معدن در کشور آمریکا با متوسط درآمد ۷۷ هزار دلاری در طول هر سال روبرو هستند و بر اساس میزان تجربه و جایگاه شغلی این میزان درآمد می تواند تا ۱۱۰ هزار دلار نیز افزایش پیدا کند.

  • بنابراین در ادامه با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مهندسی معدن در اختیار شما قرار دهیم.
  • در مقطع تحصیلات تکمیلی نیاز به رزومه شغلی و تحصیلی قوی، انگیزه نامه، توصیه نامه دانشگاهی و در صورت درخواست دانشگاه نیاز به مقالات علمی است.
  • در صورتی که به اطلاعات بیشتر نیاز داشتید آن را از سایت دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید.
  • شامل تعریف رشته مهندسی معدن استخراج معدن، تعداد و عناوین واحدهای درسی ، معرفی رشته ها و گرایش های کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی معدن، فرصت های استخدامی و بازار کار رشته مهندسی معدن استخراج معدن و ….
  • آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهند که در سال‌های اخیر بین ۳۶ الی ۴۰ درصد از سرمایه گذاری در ماشین‌آلات کشور در بخش صنایع و معادن انجام شده‌ است.

مدارکی که متقاضیان برای اپلای در رشته مهندسی معدن به آن نیاز دارند بسته به کشور و یا دانشگاهی که می خواهند در آن اپلای کنند با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست لیستی از مدارک مشترکی که برای اپلای در رشته مهندسی معدن به آن نیاز دارید را آماده کرده است. در صورتی که به اطلاعات بیشتر نیاز داشتید آن را از سایت دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید.

در واقع پرورش اساتید برای دانشجویان در سال های آینده و همچنین افزایش سطح علمی کشور در این رشته دیگر کاربرد بسیار مهم مهندسی معدن محسوب می شود. رشته مهندسی به عنوان یک رشته مهم و پر کاربرد مجله خبری صنعت در ایران، در دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود و ظرفیت پذیرش نسبتاً زیادی در این رشته تعریف شده است. انواع مختلف دانشگاه این رشته را ارائه می‌کنند که در جدول زیر به تفکیک ذکر شده‌اند.

تهیه مدارک مورد نیاز

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی