رشته مهندسی معدن: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر فسفر | industryna

رشته ای که در کشور ما نیز با دو گرایش اکتشاف و استخراج در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ارائه می شود. رشته مهندسی معدن مانند رشته مهندسی مکانیک، رشته مهندسی برق، رشته مهندسی شیمیجزء کنکور سراسری گروه ریاضی است. برای آشنایی بیشتر با هدف این رشته، گرایش های آن، آینده شغلی، درآمد و حقوق این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشته سایت فسفر را مطالعه کنید.

http://amdmag.ir

به طور کلی مدارکی مانند مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، مدرک زبان و ریز نمرات ترجمه شده نیاز است و برای مقطع تحصیلات تکمیلی نیز باید مدارک بیشتری ارائه شود. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیاز به رزومه شغلی و تحصیلی قوی، مجله خبری صنعت انگیزه نامه، توصیه نامه دانشگاهی و در صورت درخواست دانشگاه نیاز به مقالات علمی است. در بسیاری از کشورها نامزدها باید بتوانند تحقیقات خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی ارائه بدهند و از آن دفاع کنند.

توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید. در این گرایش دانشجویان درباره مکانیک سنگ، زمان‌شناسی ساختمانی، ژئوفیزیک و زمین‌شناسی معدنی مطالعه می‌کنند. به گزارشگروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مهندسی معدن، تاریخچه کهن و پرباری را بدنبال خود یدک می‌کشد و گرایش‌های مختلفی دارد که خبرگزاری آنا قصد دارد در ادامه به بررسی و معرفی آن‌ها بپردازد. دپارتمان زبان های خارجی دانشگاه صنایع و معادن ایران به طراحی و برگزاری دوره های زبان های خارجی برای اهداف تجاری پرداخته است که در آن داوطلبان علاوه بر کسب مهارت های عمومی، موفق به فراگیری مهارت های خاص همچون مذاکره، مکاتبه یا … چنانچه تمایل دارید از تمام شرایط و مهارت‌های لازم که از طرف کارفرمایان مطرح می‌شود مطلع شوید، می‌توانید به آگهی‌های استخدامی مهندس معدن در سایت‌های کاریابی نیز نگاهی بیندازید.

حقوق و درآمد مهندس معدن در سایر کشورها

بعنوان مثال؛ سنگ چخماق با کیفیت بالا در شمال فرانسه و جنوب انگلستان برای تولید آتش و شکستن سنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است. هدف این دوره ایجاد بستری مناسب و کاملا تعاملی برای متخصصان و مدیران و همجنین تغییر نگاه مخاطبان از دانشپذیری به سوی دانش پژوهی و ایجاد یک تفکر انتقادی و رویکرد حل مسئله در میان مدیران می باشد. هدف این دوره تربیت مدیران آینده نگر و عملیاتی است که قادر به مواجه شدن با مسائل سازمان خود را داشته باشند و بتوانند بهترین تصمیم را در زمان های چالش به نفع سازمان خود اخذ نمایند …

آشنایی با رشته‌ی معدن

به همین دلیل نیز در این مطلب ضمن معرفی کامل رشته مهندسی معدن + بازارکار و درآمد در این حوزه، کوشیدیم تا اطلاعات بیشتری در زمینه مهارت‌ها و شرایط لازم برای استخدام در فرصت‌شغلی مهندسی معدن نیز ارائه دهیم. درآمد رشته مهندسی معدن بسته به شرایط دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این رشته می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی در آمده مهندسی معدن در کشور ما بسیار بالا است و فارغ التحصیلان این رشته در اکثر جایگاه ها و رده های شغلی تعریف شده می توانند به درآمد قابل توجهی رسیده و از جمله افراد پردرآمد در جامعه ما محسوب خواهند شد. اما موضوع است که بسیاری از حال تحصیل آن مهندسی معدن نمی‌توانند در جایگاه های شغلی مناسب و ایده آل در نظر گرفته شده برای این رشته قرار بگیرند و به همین دلیل مجبور می‌شوند تا در شغل های غیر مرتبط با درآمدهای کمتر وارد بازار کار شوند. از این گذشته به دلیل نبود شایسته‌سالاری مناسب در استخدام رده های شغلی مختلف مربوط به مهندسی معدن نیز چالش‌های این دست از عزیزان در کشور ما بیشتر شده است. همانطور که می دانید انواع بسیار زیادی از سنگ ها با نحوه تولید مختلف و همچنین نحوه رفتار متفاوت در برابر عوامل بیرونی و درونی در دل زمین وجود دارند و برای اینکه در بحث مهندسی معدن به صورت تخصصی به رفتار این سنگها پرداخته شود گرایش مکانیک سنگ به وجود آمده است.

  • وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود.
  • استفاده می کنند و دانشجویان رشته مهندسی معدن باید با این نرم افزارها و زبان انگلیسی آشنایی نسبی را داشته باشند.
  • مثلاً برای استفاده از یک معدن مس، ابتدا مهندسین اکتشاف با تهیه نقشه و انواع نمونه از خاک و جنس سنگ منطقه، به تعیین دقیق محل معدن می‌پردازند.
  • بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی