رشته مهندسی صنایع: گرایش های رشته + موقعیت های شغلی | industryna

نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش چیست؟ مشوق‌های مختلف محل کار در نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش استفاده از نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش در شغل شما کارمندان برای … صنایع ثانویه همچنین شامل صنایع تولید انرژی به عنوان مثال، صنایع برق آبی و همچنین صنعت ساختمان می‌شود. پس از آن که به تعریف صنعت پرداختیم وقت آن است انواع صنعت را نیز بررسی کنیم. اگر تمام فعالیت‌های اقتصادی که با تولید کالا و خدمات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات ساخته دست بشر سروکار دارند را به عنوان یک کل تصور کنیم، هرصنعت، زیرمجموعه‌ای از این کل است که عده فراوانی از فعالیت‌های مشابه را شامل می‌شود. اما در حالت کلی می‌توان گفت که این رشته دشوارهای‌های زیادی برای داوطلبان ندارد.

  • در كلیه گرایش های رشته مهندسی صنایع امكان ادامه تحصیل در سطح كارشناسی ارشد در داخل و یا سطوح بالاتر در داخل و یا خارج از كشور وجود دارد.
  • برای مشاهده و بررسی تمامی دانشگاه‌هایی که رشته‌ی مهندسی صنایع در آن‌ها ارائه می‌گردد و بررسی ظرفیت این رشته و گرایش‌های آن بهتر است بهدفترچه‌ی راهنمای انتخاب رشته‌یسازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.
  • مهندسی صنایع جزء معدود رشته‌های سنتی است که خیلی سریع خود را با تغییرات تکنولوژی و تحولات دنیای مدرن وفق داده و به حوزه‌های جدید ورود کرده است و فارغ‌التحصیلان این رشته در این حوزه‌ها در حال فعالیت هستند.
  • افرادی که به دنبال بورسیه تحصیلی برای این رشته هستند باید نمرات بالایی در کنار تسلط به زبان انگلیسی داشته باشند.

كارخانه‌ها، شركتهاي مهندسي مشاور و شركتهاي انتقال تكنولوژي، وزارتخانه هاي صنعتي، دانشگاهها و مراكز خدماتي در اين ميان، شاغلين در كارخانه‌ها، تعداد بيشتري را به خود اختصاص داده‌اند. به طور كلي، وظيفه مهندسين صنايع، گرد آوردن افراد، تجهيزات، مواد و اطلاعات است، به گونه‌اي كه قادر به انجام يك عمليات مفيد و مؤثر گردند. يك مهندس صنايع لزوماً درگير طراحي يك سيستم است و وظيفه او در درجه اول نظارت است. در عين حال، همان گونه كه در تعريف فوق عنوان شد، عنصري كه در مهندسي صنايع اهميت بسيار زيادي دارد، ارتباط اين رشته با انسان و علوم اجتماعي، علاوه بر علوم طبيعي (مثل فيزيك، شيمي و…) است. اين مسأله، محدوده دانش مورد نياز و نوع سيستم‌هايي را كه يك مهندس صنايع با آنها در ارتباط است، گسترش مي‌دهند.

بازار کار شغل مهندسی صنایع در بانک ها

در مهندسی صنایع چیزی به عنوان ایده بد وجود ندارد – در تحصیلات لیسانس خود، همیشه به شما این پیشنهاد داده می‌شود که ایده‌ها و رویکرد خود را ارائه دهید و هیچ ایده‌ی بدی در آن وجود ندارد. همان‌طور که حدس زدید، باید بگوییم که دنیا بدون مهندسان صنایع نشدنی است و جهان به آنها نیاز دارد. صنعت در مقیاس بزرگ به طور کلی نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین در کارخانه‌ها و ماشین‌آلات دارد.

تقویم آموزشی روزشمار اردیبهشت و خرداد

با توجه به تمامی این شرایط داوطلبان یک سوال مهم در مورد رشته مهندسی مجله خبری صنعت دارند. مهندسان صنایع که در بخش‌های دولتی مشغول به فعالیت هستند با توجه به قوانین مشخصی حقوق می‌گیرند. رشته مهندسی صنایع یکی از رشته‌های پردرآمد گروه ریاضی محسوب می‌شود.

http://amdmag.ir

به عنوان مثال، آنها ممکن است طرح یک خط مونتاژ را دوباره طراحی کنند تا امکان تولید سریع‌تر یا ایمن‌تر فراهم شود. برای این کار، آنها باید نقاط قوت و ضعف سیستم‌ها و فرآیندهای مختلف را شناسایی کنند و همچنین پیش بینی کنند که چگونه تغییر در یک برنامه ممکن است بر برنامه‌های دیگر تأثیر بگذارد. آنها باید راه‌حل‌های جایگزین ارائه دهند، رویكردهای جدید را ارزیابی كنند و كار خود را در تمام روند تولید و طراحی اصلاح کنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره این رشته صحبت کنیم و درباره آینده شغلی آن نیز به شما بگوییم.

دانشجویان

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی