رشته مهندسی صنایع: گرایش های رشته + موقعیت های شغلی | industryna

شاخه‌اي مهندسي كه طراحي بهبود و ايجاد سيستم‌هاي يكپارچه متشكل از انسان، مواد ، تجهيزات و انرژي را در برمي‌گيرد. اين رشته، از تركيت دانش مهارتهاي تخصصي در علوم رياضي، فيزيك و علوم اجتماعي با اصول و روشهاي تحليل و طراحي مهندسي پديد آمده و هدف از آن، تشخيص، پيش‌بيني و ارزيابي نتايجي است كه بايد از چنين سيستم‌هايي حاصل شود. با پيشرفت و تحول سريع علوم و فنون و پيچيدگي‌هاي روزافزون آن، بالطبع نظامهاي توليدي و خدماتي نيز گسترش يافته‌است. اداره صحيح و مناسب اين گونه واحدها، مستلزم به كارگيري تكنيكهاي علمي و پيشرفته است.

  • البته به این موضوع توجه داشته باشید که ارتقا شغلی به صورت روزانه میسر نمی‌شود.
  • البته این بدین معنی نیست که داوطلبان تنها باید به این درس علاقه داشته باشند.
  • فردریک تیلور (۱۹۱۵–۱۸۵۶) بنیان‌گذار مدیریت علمی را پدر مهندسی صنایع می‌دانند.
  • این رشته در اولین سال‌های تاسیس خود به عنوان شاخه‌ای از مهندسی مکانیک در نظر گرفته می‌شد.
  • این مهندسان با توجه به میزان تحصیلات، دانش، مهارت و تجربه کاری درآمدهای مختلفی دارند.
  • در این مطلب به توضیح کسب و کار و اهمیت آن و در انتها معرفی دوره بسیار کاربری از آموزش …

متقاضیان می‌توانند برای ادامه تحصیل یکی از گرایش‌های زیر را انتخاب کنند. این بدین معنی است که دیگر هیچ زیرگروهی در کنکور سراسری وجود ندارد. با توجه به این شرایط رشته مهندسی صنایع در کدام زیرگروه ریاضی قرار دارد؟ رشته مهندسی صنایع در هیچ زیرگروهی قرار ندارد. ضرایب دروس تخصصی برای تمامی رشته‌های گروه ریاضی یکسان هستند و ضرایب با توجه به رشته‌ها تغییر نمی‌کنند.

رشته مهندسی مجله خبری صنعت نیز مانند سایر رشته‌های گروه ریاضی سختی‌ها و دشواری‌هایی دارد. اما این نکته را در نظر بگیرید که این رشته ارزش خواندن و مطالعه دارد و داوطلبان پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی وارد بازار کار می‌شوند. رشته مهندسی صنایع برای کدام داوطلبان مناسب است؟ کدام داوطلبان می‌توانند این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند؟ داوطلبان گروه ریاضی می‌توانند به راحتی این رشته دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. داوطلبانی که به درس ریاضی علاقه دارند باید به سراغ انتخاب این رشته تحصیلی بروند. البته این بدین معنی نیست که داوطلبان تنها باید به این درس علاقه داشته باشند.

دروس تخصصی رشته‌ی مهندسی صنایع (۸۰ واحد)

حقوق این رشته مناسب است و با توجه به سابقه کاری می‌تواند افزایش پیدا کند. مهندسان صنایع با توجه به وضعیت خود می‌توانند در این رشته به صورت پاره وقت فعالیت کنند. دومین بخش از دروس رشته‌ی مهندسی صنایع را دروس پایه تشکیل می‌دهند. مهندسان صنایع با توجه به شرایط مختلف در صنایع خصوصی حقوق دریافت می‌کنند.

http://amdmag.ir

شاید با خود فکر کنید که مطالعه‌ی این دروس بیهوده باشد، اما قطعا پس از ورود به بازار کار متوجه خواهید شد که داشتن دید مناسب نسبت به تمام این حوزه‌ها می‌تواند بسیار در برقراری ارتباط با سایر مهندسین به شما کمک کند. گرایش ایمنی صنعتی برای اولین بار در سال 1950 میلادی با هدف ارزیابی ایمنی سیستم‌ها و یافتن مشکلات ناشی از کارکرد غیر نرمال آن‌ها پایه‌گذاری شد. فرصت‌های شغلی ارائه شده در رشته مهندسی صنایع بسیار متنوع و منحصربه‌فرد هستند. این فرصت‌های شغلی شامل مشاغلی در تجزیه و تحلیل داده، عملیاتی، تولیدی، مدیریت پسماند، ایمنی شغلی، مشاوره و اتوماسیون می‌شوند. این تنوع شغلی به شما این امکان را می‌دهد، دانش مهندسی خود در صنایع را به حوزه‌های مختلف منتقل کنید و همچنین امکان توسعه دیگر مهارت‌ها را نیز داشته باشید.

مسیرهای شغلی فارغ التحصیلان مهندسی صنایع چیست؟

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی