رتبه لازم برای قبولی مهندسی معدن و بازار کار موجود | industryna

آن چه در همه دانشگاه های خارج از کشور برای اپلای اهمیت دارد، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است. افراد بسته به دانشگاهی که قصد اپلای در آن را دارند باید حداقل نمره مورد نظر مدرک زبان را کسب کنند. بیشتر افرادی که برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی معدن اپلای می کنند، به صورت تخصصی تر وارد این رشته مجله خبری صنعت می شوند و افراد در سطح دکترا به آموزش در دانشگاه ها به عنوان استاد و یا محقق روی می آورند. حداقل مدرک مورد نیاز برای مهندسی معدن کارشناسی است و به دلیل ارتباط این رشته با بسیاری دیگر از رشته ها برخی از دانشگاه ها به جای آن، مدرک مهندسی برق، مهندسی عمران و یا مدرک زمین شناسی را ارائه می دهند.

محاسبه روزهای بین دو تاریخ در اکسل – راهنمای سریع و کاربردی

علم ریاضی در این رشته از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا بدون استفاده از مدل‌های ریاضی، محاسبات استخراج و اکتشاف معادن قابل انجام نیست. مهندسی معدن را می توان یکی از معدود علوم مهندسی به شمار آورد که با بسیاری رشته ها و گرایش های مهندسی و علوم پایه واحدهای مشترک دارد. یک مهندس معدن باید نقشه بردار، آشنا به محیط زیست و اطلاعات ماهواره ای بوده و توانایی کار با دستگاه GPS و دستگاه های آنالیز شیمیایی را داشته باشد. مهندسی معدن به ترتیب ارتباط بسیار نزدیکی با رشته های مهندسی نقشه برداری ، مهندسی زمین شناسی، مهندسی اکتشاف نفت، مهندسی محیط زیست و منابع طبیعی، مهندسی مواد (متالورژی)، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی صنایع دارد.

ارائه تسهیلات ۲۳ میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش‌بنیان

بدین منظور لازم است مهندسان معدن دارای مهارت‌های مدیریتی و دانش فنی مناسبی باشند. معدن و معدن کاری یکی از شهرهای بسیار حساس در تمام جوامع و کشورها است و در کشورهای بزرگ جهان نیز رشته مهندسی معدن به عنوان یک رشته بسیار مهم تلقی می شود. دقت داشته باشید که فعالیت های ناشی از تخصص و مهارت های مربوط به مهندسی معدن تاثیر بسیار زیادی روی درآمدهای دولت های بزرگ نیز دارد و به همین دلیل فارغ التحصیلان این رشته از نظر جایگاه اجتماعی در جایگاه فوق العاده ای قرار می گیرند.

http://amdmag.ir

رشته مهندسی معدن زیر مجموعه کنکور سراسری ریاضی و فیزیک است و علاقمندان به این رشته در کشور ما باید از طریق آزمون سراسری ریاضی و فیزیکی اقدام نمایند. این رشته محبوبیت بسیار زیادی دارد و رقابت برای ورود به آن در میان دانش آموزان بسیار زیاد است. شرایط بسیار خوبی در بازار کار مهندسی معدن تعریف می شود و در صورت رسیدن به مهارت ها و تخصص های حرفه ای، درآمد قابل توجهی نیز پیش روی فارغ التحصیلان این رشته وجود خواهد داشت. مهندسی معدن در دانشگاه های مختلفی به عنوان یک رشته مهندسی جذاب تدریس می شود. این رشته در مقطع کارشناسی در 4 سال تحصیلی ارائه می شود و 4 گرایش مختلف نیز در دوره لیسانس برای آن در نظر گرفته شده است.

  • مهندسی معدن، از جمله علومی است که نشان دهنده ی تعامل ما با سیاره زمین است و همان گونه که از نام آن پیداست، مهندسی معدن، علم معدن است.
  • مهندسی معدن را می توان یکی از معدود علوم مهندسی به شمار آورد که با بسیاری رشته ها و گرایش های مهندسی و علوم پایه واحدهای مشترک دارد.
  • این آمار به‌خوبی نشان می‌د‌هد که تا چه اندازه توجه به ذخایر معدنی، برای توسعه کشور ضروری است.
  • هدف این دوره تربیت مدیران آینده نگر و عملیاتی است که قادر به مواجه شدن با مسائل سازمان خود را داشته باشند و بتوانند بهترین تصمیم را در زمان های چالش به نفع سازمان خود اخذ نمایند …

دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی مهندسی معدن اپلای می کنند، در سال های اول دروس پایه مانند ریاضیات، انگلیسی، شیمی، زمین شناسی، معدن مقدماتی و فیزیک را مطالعه می کنند. در سال های آینده دانشجویان به منظور آشنایی با چگونگی طراحی مدل های نقشه برداری و حفاری با نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز در کلاس های عملی کامپیوتر آشنا می شوند. رشته مهندسی معدن شامل استخراج مواد از زیر و روی زمین است و رشته ای است که با بسیاری دیگر از رشته ها مانند زمین شناسی، متالورژی، مهندسی ژئوتکنیک و نقشه برداری به طور ویژه ای سر و کار دارد.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی