راهنمای صفر تا صد تست پاور کامپیوتر؛ روش های سخت افزاری و نرم افزاری دیجی کالا مگ

همه‌ی ادعاهای بازاریابی جدید به این معنی هستند که برخی از اتصال‌های تأمین برق، به اتصال‌های دیگر سیم‌کشی شده‌اند که به‌صورت مستقیم به PSU متصل می‌شود. درنتیجه با بهره‌گیری از نمونه‌های ماژولار، می‌توان برخی از سیم‌های بدون استفاده را از مدار خارج کرد تا فضای بیشتری در داخل کیس کامپیوتر ایجاد شود. کیفیت خازن‌های مورد استفاده در منبع تغذیه، نقش مهمی در تنظیم نوسان دارد.

کمترین میزان نوسان و ریپل ها مثبت به شکل منحصر به فردی این برند را با دیگر مدل ها متفاوت تر کرده است.پاور گرین بدون شک یکی از بهترین پاور کامپیوتر شناخته می شود. این پاور با قابلیت تنظیم سریع فن و پیکر بندی شاخه ای 12 ولت کم مصرف کاملاً انعطاف پذیر است. این قطعه دارای یک فن بزرگ است که به شکل شایسته ای درون کیس کامپیوتر شما را می تواند خنک کند. علت ماجرا اینجاست که ورودیِ برق شاید مطابق با استانداردها باشد اما کمپانی سازنده‌ی پاور جدید بخش خروجی پین‌ها را بر اساس یک مبنا و استاندارد خاصی تنظیم کرده است. به زبان ساده‌تر، امکان دارد ولتاژ مورد نیازی که انتظار می‌رود از پاور کامپیوتر به دست آید، از حداقل حد انتظار کمتر یا در سناریوی بدتر بیشتر از حد مشخص باشد.

  • روند حرکت الکترون‌ها تحت عنوان جریان شناخته می‌شود و با واحد اندازه‌گیری آمپر اندازه‌گیری می‌شود.
  • قطع و وصلی در پروسه‌ی انتقال انرژی موجب سوختن خازن‌ها، آی‌سی و مقاومتِ هر یک از قطعات سخت افزار می‌شود.
  • می‌توان با بهره‌برداری از چند روش ساده‌ی سخت افزاری و نرم افزاری، منبع تغذیه کامپیوتر را از جنبه‌ی سلامت بررسی کرد.
  • برای انجام این متد، شما تنها نیاز دارید تا پایه‌ی روشن کردن و یک پایه‌ی مجاور را با استفاده از یک جامپر کوتاه کنید؛ درست همانند کاری که قبلا آن را انجام داده بودیم.

در نتیجه، از این سایت نیز می‌توانید برای یافتن بهترین برند پاور کامپیوتر استفاده کنید. زیرا پاورهای باکیفیت‌تر تقریبا همیشه از خازن‌ها، چوک‌ها و سایر قطعات داخلی بزگتر و بهتر استفاده می‌کنند. بعلاوه، این پاورهای باکیفیت با خنک کننده‌های بزرگتری همراه هستند تا بتوانند اتلاف زیاد گرما را کنترل کنند. همه موارد گفته شده، منجر به سنگین وزن شدن و بزرگتر شدن منبع تغذیه می‌شود. در ضمن، فن‌های خنک کننده نیز در این پاورها، بزرگتر هستند و در عین اینکه هوای بیشتری جابجا می‌کنند، صدای کمتری نیز نسبت به فن‌های کوچک دارند. درصورتی‌که کامپیوتری طراحی خوب و همچنین قطعات با کیفیتی داشته باشد، نیازی به استفاده از پاور چند ریل ۱۲ ولتی در آن نیست؛ بنابراین اصلاً نباید نگران این موضوع باشید.

بهترین برند پاور کامپیوتر (در سال 1402،

پاورها سطوح مختلف بازدهی را دارند و بر حسب میزان بازدهی رتبه بندی می شوند. اما بازدهی پاوربه چه چیزهایی بستگی دارد؟ همانطور که قبلا به طور مختصر اشاره کردیم، منبع تغذیه جریان متناوب برق شهری (AC) را به جریان مستقیم مورد نیاز قطعات کامپیوتر تبدیل می کند. با این حال، طبیعتا طی این فرایند مقداری از انرژی با تبدیل شدن به گرما از بین می رود. یک پاور کامپیوتر با بازدهی قابل قبول حدود ۸۰ درصد انرژی الکتریسیته ورودی را به جریان مستقیم تبدیل می کند و یک منبع تغذیه با بازدهی عالی حتی می تواند بیش از ۹۰ درصد جریان ورودی را تبدیل کند.

پاور 800 وات Green مدل GP800A-UK 80Plus Gold

در عین حال که به مادربرد آسیب می زند، به سی پی یو و رم ها و کلیه قطعاتی که با مادربرد در ارتباط بودند نیز آسیب وارد می کند. اگر شما اطلاعات مهمی داشته باشید ممکن است آنها را به خاطر همین دلیل کوچک ولی مهم، از دست بدهید. مطمئنا برای هیچ کسی خوشایند نیست که سیستم کارش ب یک اشتباه کوچک از بین برود. برای جلوگیری از این اتفاق ناگوار برای کامپیوتر شخصی داخل خانه تان و یا سیستم محل کارتان ، شما نیاز به یک پاور خوب و باکیفیت دارید. این پاور باید آنقدر با کیفیت باشد که شما بتوانید با خیالی آسوده و راحت به آن اعتماد کنید و وظیفه برق رسانی به سیستم تان را برعهده او قرار دهید. سایت Corsair بیشتر درباره محصولاتی که رده انرژی بالایی دارند و جز دسته بندی 80 Plus هستند، توضیح داده است.