: دانشکده فنی و مهندسی .::. گروه صنایع :. | industryna

البته که مهندسی صنایع از نظر بازار کار، در حال حاضر شرایط خیلی مطلوبی داره. این رشته را می‌توان تلفیقی از علوم مهندسی، اقتصادی، انسانی، مدیریتی و فناوری اطلاعات دانست. در واقع این رشته شاخه‌ای از مهندسی است، که می‌کوشد با توسعه، بهبود و یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیچیده، افراد، پول، دانش، اطلاعات، تجهیزات، انرژی و مواد، فرایندها، سامانه‌ها و سازمان‌های پیچیده را بهینه‌سازی کند. یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهایی که تسلط کامل بر آن برای مهندسین صنایع الزامی است،مجموعه نرم‌افزارهای آفیسشرکت مایکروسافت می‌باشد.

دروس ارشد مهندسی صنایع

افرادی که مدیریت منابع انسانی و مالی را بر عهده دارند، از دانش خود برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی بهره می‌برند. آنها بر اساس میزان زمان، نیروی کار و مواد مورد نیاز، هزینه کلی و واقع بینانه‌ای از نیازهای مشتری برای دستیابی به اهداف تجاری ارائه می‌دهند. حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به انجمن مهندسی مجله خبری صنعت ایران می باشد و بهره برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است. نهاد مالی حوزه علم و فناوری در نظر دارد جهت تکمیل تیم فنی نظارت و ارزیابی طرح های دانش بنیان خود، یک کارشناس فنی با شرایط زیر جذب نماید. آموزش طراحی و تحلیل آزمایش ها با SPSS و مینی تب Minitab – کلیک کنید.

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال 1401

احتمالاً استخدام نیروی کار با تخصص مهندسی صنایع در بیمارستان‌ها برایتان کمی عجیب به نظر برسد! اما لازم است بدانید یک مهندس صنایع در سازمان‌های مربوط به خدمات بهداشتی نقشی تأثیرگذار و حیاتی دارد. کارشناسان صنایع با نظارت بر اجرای صحیح سیستم مدیریت کیفیت در بیمارستان‌ها و خدمات درمانی، مسئولیت عیب‌یابی کیفی فرایند‌های اصلی را بر‌عهده دارند. همچنین تعیین و تحلیل شاخص‌های عملکردی و نظارت بر اجرای برنامه‌های عملیاتی با هدف دستیابی به اهداف استراتژیک و بالا بردن کیفیت، از دیگر وظایف مهندسین صنایع در این محیط کاری می‌باشد. دانشکده‌ی مهندسی صنایع دانشگاه تهرانکه در مرکز شهر تهران واقع شده است، هرساله پذیرای دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.

http://amdmag.irتوانایی مهندسین صنایع جهت راه اندازی کسب و کارهای کامپیوتری و پلتفورمی این رشته را برای جوانان جذاب کرده است. مجله ی شریف در سال 1383 بر اساس مصوبه ی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جُرگه مجلات معتبر علمی و پژوهشی کشور پیوست و از آن زمان پس در سه زمینه “مهندسی عمران”، “مهندسی مکانیک” و “مهندسی صنایع و مدیریت” به فعالیت خود ادامه داد. همچنین وظیفه‌ی طراحی، کنترل، مدیریت و نظارت بر سیستم‌های پیچیده، زنجیره‌های تأمین و… را مهندسین صنایع به عهده دارند. در جدول زیر می‌توانید دروس پایه‌ی رشته‌ی مهندسی صنایع را مشاهده کنید. تقریبا در تمام رشته‌های فنی و مهندسی در ایران گذراندن تعدادی از دروس عمومی برای دانشجویان الزامی می‌باشد.

  • مدیران پروژه باید بتوانند یک تیم را در راستای رسیدن به هدف مشترک پروژه رهبری کنند و توانایی مدیریت منابع، زمان، هزینه‌ها، بودجه و ریسک‌های پروژه را داشته باشند.
  • حداقل یک درس از هر کدام از این دانشکده‌ها، جای خود را در چارت درسی رشته‌ی مهندسی صنایع باز کرده است.
  • این دو نرم‌افزار در واقع از اصلی‌ترین ابزارهای لازم برای مدیریت و کنترل پروژه می‌باشد.
  • صنایع ژنتیکی شامل کشاورزی، جنگل‌داری، مدیریت دام و ماهیگیری است که همگی منوط به بهبود علمی و فناوری منابع تجدیدپذیر هستند.

فردریک تیلور (۱۹۱۵–۱۸۵۶) بنیان‌گذار مدیریت علمی را پدر مهندسی صنایع می‌دانند. مهندسی صنایع ابتدا به عنوان یک شاخه فرعی از مهندسی مکانیک شناخته می‌شد، در سال ۱۹۰۹ دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نخستین دپارتمان مستقل رشته مهندسی صنایع را بنیان نهاد. مهندسان کیفیت یکی از مهم‌ترین افراد کارخانه‌های تولیدی هستند که کار آنها اطمینان از کیفیت محصولات است. آنها این کار را با ایجاد رویه‌های جدید در تولید و تجدید نظر در ساختار سیستم‌های تولید انجام می‌دهند. علاوه بر این، آنها بر روند کار کارمندان در طول فرآیند مونتاژ محصول نظارت می‌کنند و به آنها آموزش می‌دهند که چگونه بررسی کیفیت را انجام دهند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مشاغل حوزه مهندسی صنایع را نام خواهیم برد و درباره آنها توضیح خواهیم داد.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی