خودروی ناقص در کف پارکینگ سایپا به صفر رسید/ تیبا آخر تیرماه از خط تولید خارج می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، “محمد علی تیموری” امروز در آیین رونمایی از پیکاپ “کارون” جدیدترین خودروی تولیدی شرکت زامیاد در جمع خبرنگاران افزود: خودروی تیبا ۱ یا همان تیبا صندوق دار از مدار تولید خارج شده است، اما تیبا۲ تا آخر ماه جاری از خط تولید خارج می‌شود.
وی تصریح‌کرد: خودروی همه افرادی که ثبت نام کرده بودند آماده است و با استقرار کارشناسان سازمان ملی استاندارد در سایپا، تست‌های مربوط به خودروها در حال انجام شدن است که پس از تایید آنان خودروها آماده تجاری شدن می‌شود.

مشخصه‌های پیکاپ کارون
شایان ذکر است “سید محسن مرتضوی” مدیرعامل زامیاد نیز نیز در مراسم رونمایی از پیکاپ کارون اظهار داشت: این خودرو روی پلتفرم نیسان ساخته شده و از شاسی و موتور محرکه بهبود یافته برخوردار است، ضمن اینکه ۶۰ درصد آن داخلی سازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: اصلاحاتی در شاسی محصول نیسان و همچنین سیستم تعلیق آن ایجاد شده و نرم تر شده است، همچنین مانور پذیری و فرمان‌پذیری آن بهبود یافته است.
مرتضوی تاکید کرد: در ۶ ماه آینده بهبودهایی روی این خودرو خواهیم داشت و با هم این مشخصه‌ها می تواند وارد بازار شود.
وی درباره قیمت این محصول نیز گفت: هرچند بازار مشخص کننده نهایی قیمت ها خواهد بود، اما مطمئناً نسبت به قیمت سایر رقبا در بازار مناسب خواهد بود.
مدیرعامل زامیاد دلیل این ادعا را خودروی کار بودن و کسب درآمد توسط آن از سوی مردم عنوان کرد و ادامه‌داد: بر این اساس قیمت مناسبی خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، امروز و با حضور “منوچهر منطقی” معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، علاوه بر رونمایی از پیکاپ کارون، خط تولید وانت پادرا پلاس دوگانه‌سوز نیز افتتاح شد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84828429/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%82%D8%B5-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%81-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87دو مدل چانگان در راه سایپا
تیموری به توقف سی.کی.دی‌کاری و اس‌.کی.دی‌کاری در سایپا در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: به تبع آن خطوط مونتاژ و رنگ عملیات سی.کی.دی‌ کاری نیز خالی شده بود، اما اکنون تصمیم گرفتیم که این خطوط را مجدد فعال کنیم.
مدیرعامل سایپا خاطرنشان کرد: در گام نخست دو مدل ۲۰۲۲ خودروی چانگان وارد این خطوط خواهد شد که اکنون در مراحل تست و اخذ تاییدیه است، اما هنوز قیمت آنها مشخص نیست.
وی همچنین در خصوص تولید خودروهای اقتصادی در این گروه تصریح‌کرد: به این منظور چند مدل خودرو از جمله اطلس، سهند و آریا عرضه خواهد شد.
تیموری گفت: همه خودروهای یادشده همچنین خودروهای تجاری جدید سایپا استانداردهای ۸۵گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد را پاس خواهند کرد.

ویی همچنین از تداوم عرزه دو مدل ساینا با موتور با حجم ۱۵۰۰ سی سی و موتور دوگانه سوز خبر داد و گفت: تولید این خودرو که برای افشار با درآمد کمتر ساخته شده، ادامه خواهد یافت.

خودروی ناقص در کف پارکینگ سایپا به صفر رسید/ تیبا آخر تیرماه از خط تولید خارج می‌شود

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی