خانه هوشمند هوشمند سازی ساختمان با دنیای هوشمند اویو خانه هوشمند بی سیم و باسیم

علاوه بر این هزینه استفاده از اینترنت را نیز در نظر بگیرید کهارتباطی به دستمزد تکنیسین ندارد. به طور کلی قیمت هوشمند سازی در ساختمانپس از بازدید و بررسی اعلام می شود. متراژ ساختمان و نوع تجهیزات از مهم ترینعوامل در تعیین قیمت هوشمند سازی منزل هستند. به طور معمول تیمی متشکل ازتکنیسین های متبحر در این زمینه فعالیت دارند و هر بخش به صورت اختصاصی توسط متخصصطراحی و اجرا می شوند. به جرات می توان گفت که یکی از کاربردی ترین قابلیت های هوشمند سازی ساختمان مربوط به گرمایش و سرمایش هوشمند است.

  • -قابليت فعال كردن سيستم امنيتي براساس مدهاي امنيتي متفاوت نظير خروج از منزل، مسافرت، شب و …
  • به این معنا که زمان و محدودهٔ خاموش و روشن شدن دستگاه‌ها را با توجه به داده‌های از پیش تعیین شده‌ای بر اساس یک سامانهٔ یکتا و به کمک ساعت‌های کنترلی تنظیم می‌کند.
  • استفاده از ایده اینترنت اشیا برای توسعه هوشمند سازی خانه به امری مطلوب تبدیل شده است و پیاده سازی شده است.
  • یک سیستم اعلام حریق شامل اجزای به هم پیوسته ای است که هنگام شروع و پخش دود، آتش، کربن مونو کسید و یا سایر مواردی از این دست، در جهت تشخیص و هشدار انسان از طریق وسایل سمعی و بصری اقدام می کند.
  • در مرحله اول، می توانید مکان مورد استفاده خود را که بیشترین میزان هدر رفت مصرف انرژی دارید را شناسایی کرده و به شما امکان می دهد میزان مصرف را بهینه کنید همچنین در صورت عدم استفاده، می توانید به طور خودکار خاموش کنید.

خانه هوشمند معمولاً به مجموعه ای از دستگاه ها و حسگرهای الکترونیکی گفته می شود که از طریق تلفن، رایانه یا سایر دستگاه ها می توانند از طریق اینترنت (یا شبکه محلی شما) کنترل خانه هوشمند آکو شوند. این دستگاه ها اغلب برنامه یا رابط جداگانه خود را دارند که شما می توانید برای کنترل دستگاه های موجود در شرایط خاص استفاده کنید. بعنوان مثال لامپ های هوشمند دستگاه های خانه هوشمند هستند و که با استفاده از برنامه مربوط به دستگاه می توانید دستگاههای موجود را کنترل کنید. سیستم‌های هوشمند قابل خریدن نیستند و نمی‌توان نسخه کامل آنها را خرید.

انواع سیستم های تهویه مطبوع

دانش هوشمند سازی ساختمان مدتی است که در کشور ما هم جایگاه ویژه ای پیدا کرده و از همه اقشار جامعه شاهد تقاضا برای اجرای طرح هوشمند سازی بوده ایم. خوشبختانه متخصصان در این حوزه در ایران، فعالیت های قابل قبولی از خود ارائه کرده اند و هوشمند سازی ساختمان در ایران جایگاه مطلوبی پیدا کرده است. در این بین گروه هوشمند سازی ساختمان کارن با دارا بودن تیمی حرفه ای از قوی ترین اساتید این حوزه توانسته رضایت مصرف کنندگان را جلب کرده و در راستای پیاده سازی اهداف آنها گام بردارد. تمام دستگاه های یک سیستم KNX از یک روش انتقال یکسان استفاده می کنند و قادر به تبادل اطلاعات از طریق یک شبکه مشترک BUS هستند . بعنوان مثال، فرض کنید شما ممکن است روشنایی هوشمند داشته باشید، و هنگام تماشای فیلم ها دوست دارید همه آنها در یک “سناریو” خاص تنظیم شوند (سناریو اصطلاح عمومی است که مجموعه ای از دستگاههای خانه هوشمند برای حالتی خاص تنظیم میشود). اگر اهل اتوماسیون خانگی هستید، می توانید اتوماسیون را تنظیم کنید که هنگام شروع پخش فیلم تشخیص داده شود و سپس چراغ های خود را به طور خودکار با “سناریو فیلم” خود تنظیم شود و سپس هنگام مکث یا توقف آنها را به حالت عادی برگردند.

خانه هوشمند هوشمند سازی ساختمان با دنیای هوشمند اویو خانه هوشمند بی سیم و باسیم

روشنایی فروشگاه، ویترین شما، دمای محیطی محل کار، تردد مشتریان و امنیت محل کسب و کار شما می تواند از طریق سیستم های هوشمند، کارآمدتر و کم هزینه تر باشند. به طور اتوماتیک دمای محیط را برای مشتریان و پرسنل خود در وضعیت مطلوب نگه دارید. با مشاهده تصویر دوربین و کنترل قفل های هوشمند می توانید درب را برای مراجعه کنندگان باز نمایید. هوشمند سازی مراکز تجاری علاوه براینکه باعث احساس آرامش و ایجاد فضای لوکس برای خریداران می شود، حس امنیت و راحتی را برای مالک فروشگاه به ارمغان می آورد.

دوره آموزشی هوشمندسازی ساختمان

در این مرحله بر اساس محصولات انتخاب شده توسط کارفرما و پیش بینی یکسری امکانات خانه هوشمند در آینده ، لوله گذاری و سیم کشی پروژه با نظارت کارشناس فنی شرکت پلان انجام می شود. یکی دیگر از مزایای این سیستم حذف کلیدهای قدرت از محیط استخر به جهت پیشگیری از خطر برق گرفتگی است. کنترل روشنایی ها و پمپ جکوزی و هر نوع وسیله دیگر در فضای استخر بوسیله کلیدهای فرمان صورت می پذیرند که فاقد برق 220 یا 110ولت بوده و توسط برق 24 ولت باطری و بدون خطر برق گرفتگی انجام می شود. این کلید ها حتی در صورت شست و شو توسط شلنگ آب، فاقد هرگونه خطر و یاخرابی می باشند. استفاده از تجهیزات هوشمند، به شما کمک می کند تا به کیفیت مطلوب در مورد استخر رویایی خود برسید و از استفاده آن لذت ببرید. روز سختی داشتید؟نظرتان با تماشای یک فیلم جذاب چیست؟ می خواهید بروید پرده ها را بکشید و چراغ های اضافی را خاموش کنید تا نور به میزان نیاز شود؟ دنبال کنترل تلویزون می گردید؟ صبر کنید این همه کار لازم نیست!

ایده اتوماسیون ساختمان بخشی ازمفهوم خانه هوشمند است که تا حدودی قابل توضیح است. خانه هوشمند در اصل به معنای “زندگی بخشیدن” به وسایل با استفاده از اتصال به اینترنت است تا بتواند از ویژگی های اضافی برخوردار باشد. به عبارت دیگر، خانه هوشمند یک سیستم یکپارچه از دستگاه های هوشمند است.

با استفاده از دوربین‌های امنیتی هوشمند، ساکنان می‌توانند در هنگام سفر یا تعطیلات، از راه دور خانه خود را تحت نظر داشته باشند. حسگرهای حرکتی هوشمند نیز قادر به تشخیص تفاوت بین ساکنین، مهمانان، حیوانات خانگی و سارقان هستند و در صورت تشخیص رفتار مشکوک می‌توانند به مسئولین اطلاع دهند. پلتفرم جدید خانه هوشمند Control4، دستیار صوتی گوگل را به سیستم خودش اضافه کرد، اینترکام را به روی سایر برندها باز کرد و کنترل کننده مرکزی CA-10 را معرفی کرد. بزرگترین مزیت سیستم هوشمند در هتل (هتل هوشمند) ، امکان مشاهده وضعیت تمام اتاق ها و ارائه بهترین خدمت (سرویس) به مشتریان براساس درخواست های آنهاست. لذت حضور در خانه ای با دمای مناسب از بزرگترین ( مهم ترین ) ویژگی های استفاده از سیستم هوشمند در ویلاها و باغ هاست.

در این مرحله آموزش کاربری سیستم و نحوه استفاده از آن به شما داده خواهد شد و شما قادر خواهید بود تا با آسودگی از امکانات خانه هوشمند خود استفاده کنید. در بالای صفحه روترهای KNXnet / IP یک درگاه اترنت و یک اتصال KNX TP قرار دارد. روترها تلگرام KNX را با استفاده از روش مسیریابی به سایر روترهای KNXnet / IP هدایت می کنند. در دسترس بودن اترنت به عنوان یک وسیله ارتباطی بیشتر، انعطاف پذیری توپولوژی های سیستم KNX را افزایش میدهد. از روترهای KNXnet / IP می توان هم به عنوان اتصال دهنده خط و هم برای اتصال دهنده منطقه استفاده کرد .

از دیگر ویژگی های مهم سیستم KNX BUS در ساختمان هوشمند، ساختار غیرمتمرکز آن است، زیرا هر دستگاه هوش مختص خود را داراست . یکی دیگر از اصلی ترین مزایای ساختار غیرمتمرکز KNX بعنوان سیستم هوشمند سازی ساختمان، این است که اگر یک دستگاه کارایی خود را از دست بدهد بقیه دستگاهها وظیفه خود را انجام میدهند و فقط برنامه های عملکردی وابسته به دستگاه مختل میشود . فن کویل ها یکی از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی پر استفاده در انواع ساختمان ها با کاربردهای مختلف خانگی، اداری، تجاری، بیمارستانی، هتل و … هستند.

روش های تهویه یک ساختمان ممکن است به انواع مکانیکی، فیزیکی و طبیعی تقسیم شود. سرمایش، گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع در ساختمان ها با کاربری های گوناگون با استفاده از سه بخش اصلی تولید حرارت و برودت، انتقال حرارت و برودت و توزیع آن دما، رطوبت، فشار و کیفیت هوای داخل را به سطح استاندارد و مورد نظر می رساند. برای کنترل دما، و قطع و وصل جریان آب باید از ترموستات مختص گرمایش از کف بهره گرفت.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی