حمایت تمام قد وزارت صنعت از صنعت دارو

وی این نکته را خاطرنشان کرد که نباید به نمایشگاه فارمکس صرفا به عنوان فرصتی برای ارایه توانمندی‌های نگاه کرد بلکه بایستی تمامی برنامه‌ریزی‌ها برای اجرای هر چه بهتر این رویداد دارویی در جهت جریان سازی در صنعت باشد، این رویدا در حقیقت CPHI غرب آسیاست.

به گفته شه پرست کارگاه‌های آموزشی نقش موثری در افزایش توانمندی‌های صنعتگران و دانشجویان و پژوهشگران خواهد داشت و با توجه به موضوع کارگاه‌ها این خوشبینی وجود دارد که متناسب با نیازهای صنعت این رویدادهای آموزشی برگزار شده‌اند و تمامی سلایق و جوانب این حوزه را پوشش می‌دهد.

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه شورای سیاست گذاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فارمکس ۲۰۲۲ با حضور نخبگان داروسازی کشور در راستای اثربخش تر نمودن این رویداد مهم کشور در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد از مواد اولیه دارویی در کشور تولید میشود و همین میزان خودکفایی کمک بسیار ارزنده‌ای به صنعت داروسازی ایران کرده است و باعث شده است مردم در مورد تامین داروهای خود علی رغم تحریم ها و شرایط نا مساعد اقتصادی دچار زحمت نشوند و ما تمام قد از صنعت دارو حمایت می کنیم تا این مرز خودکفایی یک درصد هم کم نشود. امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد و ما شاهد پیشرفتها و موفقیتهای بیشتری در تولید مواد اولیه دارویی در کشور باشیم.

در ادامه مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت به رویداد بین‌المللی فارمکس اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند باعث هم افزایی صنایع فعال در صنعت داروسازی ایران شود و بیش از اینکه صرفا یک گردهمایی صرف میان فعالان صنعت باشد، فرصتی برای بازگشایی مسیرهای صادراتی خواهد بود. ما باید نگاه صادراتی را در این صنعت فعال کنیم و حضور در بازارهای بین‌المللی را جزو اهداف خود قرار دهیم. هر چند تحریم‌های اقتصادی در سالهای اخیر باعث ایجاد موانع بسیار زیادی در مسیر توسعه صادرات شده است اما اگر نگاه ما و تمام تلاش ها و حمایت ها در این جهت باشد، مسلما می توانیم بخشی از موانع را مرتفع کنیم.

در این جلسه علیرضا شه پرست مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صمت عنوان کرد: وزارت صمت اعتقاد دارد صنعت داروسازی در ایران صنعت استراتژیک و حیاتی است و به خصوص تولید مواد اولیه دارویی مزیت رقابتی در قیاس با صنایع دیگر دارد.

مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت یادآور شد: ما در وزارت صمت هر چه در توان داریم برای حمایت و رفع موانع تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور انجام می دهیم و امیدواریم تمامی مدیران و دانشمندان این حوزه با توان هرچه بیشتر به مسیر خود ادامه دهند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84844561/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی