تقدیر از ۲۰ صادرکننده نمونه استان تهران

انتخاب و معرفی متقاضیان در فهرست نهایی منتخبان صادرکنندگان برگزیده در سال جاری مستلزم ایفای دست‌کم ۶۰ درصد تعهدات ارزی مطابق با مصوبات کمیته اقدام ارزی است.

به گزارش ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در مراسمی که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری برگزار شد از بین ۵۷ واحد صادرکننده کشوری، ۲۰ واحد صادرکننده استان تهران مورد تقدیر قرار گرفتند.

به‌منظور تشویق و ترغیب صادرکنندگان به حضور حداکثری در فرآیند مذکور، انتخاب استان از حیث محل صدور کارت بازرگانی یا مبدا تولید توسط مشارکت کنندگان بلامانع است.

شرکت‌های مذکور در زمینه‌های کاشی وسرامیک، چرم‌سازی، انواع تایر، ماکارونی، خدمات فنی و مهندسی، فرش دستباف، تجهیزات پزشکی قلبی، صنایع معدنی، مواد معدنی، صنایع خلاق، فرش ماشینی، خشکبار، لوازم‌خانگی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، فولادی، صنعت تاسیسات گرمایشی و مواد شوینده فعالیت دارند که در این مراسم تقدیر شدند.

سازمان توسعه تجارت ایران طبق سال‌های گذشته و در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش قابل تقدیر فعالان در عرصه صادرات کالا و خدمات غیرنفتی و بر اساس معیارها و شاخص‌های مقرر و مندرج در سامانه e-tpo.ir ، درصدد شناسایی الگوهای موفق در بخش صادرات و معرفی آنان به عنوان صادرکننده برگزیده استانی در سال ۱۴۰۱ در بیست و ششمین سالروز ملی صادرات است.

تمدید فراخوان ثبت‌نام انتخاب صادرکنندگان برگزیده استان‌ها در سال ۱۴۰۱

صادرکنندگان برگزیده استانی طبق ضوابط مندرج با دریافت تندیس برنزی مورد تشویق قرار می‌گیرند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84927700/%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2%DB%B0-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86بر این اساس به اطلاع همه صادرکنندگان متقاضی شرکت در فرآیند انتخاب صادرکننده برگزیده استانی سال ۱۴۰۱ می رساند سامانه e-tpo.ir از روز چهارشنبه (۲۷ مهرماه) تا پایان روز شنبه (چهاردهم آبان‌ماه) آماده ثبت‌نام الکترونیکی از مشارکت‌کنندگان است.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی