انواع استراکچر پنل خورشیدی فروشگاه آنلاین پنل خورشیدی هورآیش جامع ترین فروشگاه برق خورشیدی | nnqenergy

دوام و جنس استراکچر خورشیدی به دلیل محافظت از پنل در مقابل رطوبت و وزش باد با سرعت بالا بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل برای تولید استراکچر خورشیدی باید دقت و توجه بالایی اعمال شود. برای راه اندازی یک سیستم خورشیدی قبل از هر چیز به فکر تهیه و تدارک تجهیزاتی مانند باتری، اینورتر، پنل خورشیدی و … هستیم در حالیکه سازه نگهداری و پنل نیز بسیار حائز اهمیت است. فرم پایه استراکچر ثابت به طور معمول به سه صورت قوطی، ناودانی و در برخی موارد نبشی است که هر کدام از این مدل ها مخصوص شرایط محیطی و آب و هوایی خواصی می باشد.

شرایط برای عرضه برق تجدیدپذیر‌ها مهیا شده است

شرکت نیروسازه پرند با سابقه بسیار زیاد در زمینه ساخت انواع تابلو های DC و AC با توجه به رعایت استانداردهای سازمان خرید استراکچر پنل خورشیدی ساتبا می باشد. در دو ماه اخیر، این حوزه نیز دستخوش افزایش قیمت‌ها شده و بعضا تا 50 درصد افزایش قیمت داشته است. بر اساس قیمت های اوایل مهرماه 1397 این سازه ها به ازای هر کیلووات از 700 هزار تومان تا یک میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسید. پروفیل های نهایی دارای حداقل پیچیدگی و تابیدگی در سطح مقطع و طول می باشند. با توجه به ویژگی های آلیاژ ۶۰۶۳ دارای سختی بالا ،‌خواص مکانیکی مناسب و جلوه آنودایز خوب و خاصیت ماشین کاری و سوراخ کاری هستند. استفاده از مواد اولیه فابریک و درجه۱، قالب اکسترودی با فولاد مناسب و ساخت عالی ،‌کنترل کیفیت هنگام تولید و مراحل بعدی تولید آن مانند بسته بندی و حمل مناسب ، این پروفیل آلومینیوم را به یکی از با کیفیت ترین محصولات آلومینیومی تبدیل کرده است.

  • بازده این روش بین ۱۵ الی ۳۰ درصد افزایش می یابد ولی قیمت پیاده سازی آن زیاد است و صرفه اقتصادی ندارد فقط در مکان ها و کاربردهایی که محدودیت فضا و وزن دارند استفاده می شوند.
  • جنس این نوع پایه ها از نوع آهن با روکش گالوانیزه گرم و یا آلمینیوم می باشد و در برخی موارد از آهن بدون روکش نیز برای ساخت آن استفاده می شود.
  • استراکچرها یا سازه های خورشیدی انواع مختلفی دارند که باید با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه محل نصب انتخاب شوند.

همچنین هر کدام از این پایه ها می تواند به صورت کوبشی، استفاده از بلوک سیمانی و یا پیچ به سطح زمین متصل شود تا در پایدار ترین حالت ممکن قرار گیرد. پنل های خورشیدی که عضو اصلی سیستم‌ های خورشیدی می ‌باشند، می ‌بایست برای داشتن بیشترین راندمان و در واقع دریافت بیشترین نور از خورشید در جهت و زاویه مناسبی قرار بگیرند تا در هر لحظه به‌ صورت بهینه حداکثر تابش از خورشید را دریافت کند. قیمت استراکچر خورشیدی با توجه به مدل و جنس نوع سازه آن متفاوت می باشد و طبق لسیت زیر برآورد می شود.

سولارنیرو از شرکت های فعال در زمینه تامین تجهیزات نیروگاه برق خورشیدی شامل پنل خورشیدی، باتری خورشیدی، انواع اینورتر متصل به شبکه و اینورتر باتری و شارژکنترلر است. این شرکت انواع سازه و استراکچر پنل خورشیدی را نیز تولید و در بیشتر نقاط کشور دارای نماینده جهت اجرای نیروگاه خورشیدی است. استراکچر نیروگاه خورشیدی چیست؟ به سازه ای گفته می شود که پنل های خورشیدی بر روی آن نصب و تحت زاویه ای مشخص رو به آسمان، در مقابل نور خورشید قرار می گیرند.

افزایش ۱۳۰ درصدی فرصت‌های شغلی مرتبط با تولید انرژی پاک

انواع استراکچر پنل خورشیدی فروشگاه آنلاین پنل خورشیدی هورآیش جامع ترین فروشگاه برق خورشیدی | nnqenergy

فرم پایه خورشیدی به طور معمول به سه صورت قوطی، ناودانی و نبشی است که هر کدام از این مدل ها با توجه به نوع کاربری مورد استفاده قرار می گیرد . این پایه ها می تواند به صورت کوبشی (یا دفنی برای زمینهایی که این قابلیت راداشته باشند) یا استفاده از فونداسیونهای پیش ساخته و بولت به سطح زمین متصل شود تا در پایدار ترین حالت ممکن قرار گیرد. دوام و جنس استراکچر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باید پنل خورشیدی را تحت رطوبت و وزش باد با سرعت بالا حفظ نماید. در نتیجه سالها تجربه ، انتخاب گسترده ای از قطعات و سیستمهای مختلف ، ایمن بودن سیستمهای Chiko را در تقریباً هر استراکچر های پنل خورشیدی در هر سقف امکان پذیر می کند.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی