اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع | industryna

یکی از مهم‌ترین دروسی که در اغلب رشته‌های فنی و مهندسی وجود دارد،دوره‌ی کارآموزیمی‌باشد. این تک واحد از این حیث بسیار حائز اهمیت می‌باشد که در واقع فرصتی است تا دانشجویان بتوانند آموخته‌های تئوری خود را تبدیل به تجربیات عملی نمایند. البته دوره‌های کارورزی و کارآموزی بسیاری وجود دارد، که کارآموزی دانشگاهی یکی ازانواع کارآموزیمی‌باشد. یکی از کاربردی‌ترین علومی که مهندسین صنایع می‌آموزند دانش مدیریت و کنترل پروژه می‌باشد، که در آن به تمامی مباحث مربوط به زمان‌بندی، تخصیص منابع، مدیریت ریسک، بودجه‌بندی و… پروژه‌ها پرداخته می‌شود. البته لازم به ذکر است که این موضوع تا حد زیادی بستگی به این دارد که شما تصمیم به ادامه فعالیت در کدام زمینه از رشته‌ی وسیع مهندسی صنایع را داشته باشید. در ادامه و در بخش معرفی بازار کار، بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

سوالات متداول در مورد معرفی رشته مهندسی صنایع

در ادامه به معرفی کامل برخی از این نرم‌افزارهای کاربردی در شغل مهندسی مجله خبری صنعت می‌پردازیم. مهندسی صنایع یکی از شاخه‌های علم مهندسی است که در ابتدا به‌عنوان یکی از شاخه‌های فرعی مهندسی مکانیک شناخته می‌شد؛ اما با گسترش هر یک از این زیرشاخه‌ها، مهندسی صنایع نیز به‌عنوان یک رشته مستقل در دانشگاه‌های ایران ارائه و تدریس شد. دانش‌آموختگان این رشته تلاش می‌کنند با توسعه و یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیچیده، به بهینه‌سازی دانش، منابع مالی، اطلاعات، مواد و انرژی، تجهیزات و بهینه‌سازیِ فرایند‌های مختلف بپردازند. مهم‌ترین حوزه‌های کاری مهندسی صنایع یکی از پرتقاضاترین مشاغلی که مهندس‌های صنایع در آن مشغول به کار هستند، مدیریت و کنترل پروژه می‌باشد. مدیران پروژه باید بتوانند یک تیم را در راستای رسیدن به هدف مشترک پروژه رهبری کنند و توانایی مدیریت منابع، زمان، هزینه‌ها، بودجه و ریسک‌های پروژه را داشته باشند.

آشنایی با رئیس هیات مدیره شرکت

آنها مسئولیت طراحی نقشه را بر عهده دارند، تعیین می‌کنند از چه مواد خامی استفاده شود و آزمایش‌هایی را روی نمونه‌های اولیه انجام می‌دهند. آنها همچنین مدل‌های قبلی را بررسی کرده و آنها را برای حداکثر کارایی دوباره طراحی می‌کنند. طراحان مکانیک همچنین ممکن است به آموزش کارکنان تولیدی برای استفاده و تنظیم تجهیزات کمک کنند.

http://amdmag.ir

همانطور که قبلا گفتیم هدف اصلی مهندسی صنایع بهینه‌سازی می‌باشد و علوم جدیدی مثل بهینه‌سازی موتور‌های جست‌وجو نیز در حوزه دیجیتال مارکتینگ از جمله دانش‌هایی است که مهندسین صنایع می‌آموزند. این دروس را می‌توان به نوعی پایه، اساس و پیش‌نیاز رشته‌ی مهندسی صنایع دانست. در ادامه‌ی این مقاله به بحث و بررسی بر روی ترندهای جدید رشته‌ی مهندسی صنایع نیز خواهیم پرداخت. فارغ التحصیلان این رشته در بخشهای مهندسی تولید ، مهندسی صنایع ، برنامه ریزی و كنترل تولید ، طرح و توسعه كارخانجات و موسسات تولیدی و نیز واحدهای ستاد طرح و برنــامه و بهره برداری در وزارتخانه مربوط ( وزارت صنایع ) می توانند به كار بپردازند. مهندسان صنایع مشکلات مربوط به ناکارآمدی‌ها در کالا و وسایل را حل می‌کنند.

  • داده‌هایی که آنها تجزیه و تحلیل می‌کنند، می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند که به این پی ببرند که استانداردهای فعلی تولید و حمل‌ونقل به خوبی کار می‌کنند یا خیر.
  • از این رو، آنها برنامه‌هایی را برای به حداقل رساندن خطرات بهداشتی و ایمنی ارائه می‌دهند.
  • طبق بررسی‌های انجام شده مهندسی صنایع جزء ۵ رشته‌ی پرتقاضای کاری در ایران می‌باشد.
  • داوطلبان برای قبولی در دانشگاه‌های دولتی باید در کنکور قبول شوند.
در این مطلب توضیح می‌دهیم صنعت چیست و به تعریف انواع صنایع می‌پردازیم. یک مهندس صنایع، مسئولیت طراحی استراتژی‌هایی برای بهبود تولید و کاهش ضایعات ناشی از تولید، را بر عهده دارد. آنها این کار را با به‌روزرسانی تجهیزات تولید، نظارت بر رویه‌های مونتاژ و پیاده‌سازی تجهیزات جدید انجام می‌دهند. کارِ بازرسان تضمین کیفیت در کارخانه‌ها است و آنها قبل از ارسال محصولات به انبارها یا فروشگاه‌های خرده فروشی، کیفیت محصول را بررسی می‌کنند. آنها بر روند تولید نظارت دارند و محصولات را به صورت تصادفی، برای آزمایش کردن انتخاب می‌کنند.

رشته مهندسی صنایع در کدام زیرگروه ریاضی قرار دارد؟

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی