اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع | industryna

این نرم‌افزار یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدل‌سازی ریاضی است که به کاربران اجازه می‌دهد به شکلی ساده و آسان و به زبانی نزدیک به زبان ریاضی مدل‌های خود را پیاده‌سازی نمایند. در مهندسی مالی، در واقع به طراحی ابزارهای مالی برای رفع نیازهای اقتصادی پرداخته می‌شود. مهندسین مالی باید بتوانند با خلاقیت و نوآوری در بنگاه‌های اقتصادی به طراحی ابزارهای مالی بپردازند. امروزه تمامی کسب‌وکارها به دنبال این هستند که برای رسیدن به اهداف خود، با کمترین هزینه، بیشترین بازدهی را داشته باشند.

  • این تنوع و تقاضای بالا، مهندسی صنایع را به یکی از برترین رشته‌های فعلی چه از نظر درآمد و چه از نظر ضریب اشتغال در ایران تبدیل کرده است؛ به طوری که بنابه برخی آمارها این رشته بیشترین ضریب اشتغال را در بین رشته‌های مهندسی در ایران دارد.
  • همچنین، اگر شخصیتی تحلیلی ندارید یا از تحلیل وقایع و فرآیندهای جهان اطرافتان لذت نمی‌برید، ورود به این رشته، گزینه‌ی مناسبی برای شما نیست و بهتر آن است که به فکر انتخاب گزینه‌ی دیگری باشید.
  • همچنین می‌توانید این مقاله را با کسانی که علاقه‌مند به تحصیل و کار در رشته مهندسی صنایع هستند، به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز را با تمامی ابعادِ تحصیل و کار در این رشته آشنا نمایید.
  • آنها باید راه‌حل‌های جایگزین ارائه دهند، رویكردهای جدید را ارزیابی كنند و كار خود را در تمام روند تولید و طراحی اصلاح کنند.
  • به عبارت دیگر می‌توان گفت که رشته مهندسی صنایع بین تمامی رشته‌های مهندسی یک ارتباط قوی ایجاد می‌کند.

این رشته از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در حوزه‌های مختلف می‌توانند مشغول به کار شوند. شاید رشته مهندسی صنایع یکی از رشته‌هایی باشد که فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در هر حوزه و صنعتی فعالیت کنند. درآمد این رشته بسیار مناسب است و بازار کار مهندسی صنایع نیز بسیار قابل قبول است. آیا رشته مهندسی صنایع سخت است؟ آیا این رشته ارزش مطالعه دارد؟ داوطلبان سوالات زیادی از این قبیل دارند و با توجه به پاسخ این سوالات به سراغ مطالعه رشته مهندسی صنایع می‌روند. آیا شما می‌توانید یک رشته دانشگاهی را نام ببرید که آسان باشد؟ آیا به نظر شما رشته ساده‌ و آسانی در گروه ریاضی وجود دارد؟ داوطلبان به هیچ عنوان نمی‌توانند یک رشته را دشوار و سخت بنامند.

چرا مهندسین صنایع باید مدیریت فرایند یاد بگیرند؟

در بین این تحولات عظیم، مهندسی مجله خبری صنعت جزء معدود رشته‌هایی است که از گذشته تاکنون توانسته است خود را با توجه به نیاز صنعت و بازار کار به‌روزرسانی نماید. این حوزه برای افرادی که درونگراتر هستند و به کدنویسی علاقه دارند، بسیار مناسب می‌باشد. در واقع مهندسی صنایع سنتی با مطرح شدن مباحثی مثل کلان‌داده و بلاک‌چین، در حال تغییر است و این رشته با توجه به این دگرگونی‌های اساسی، در حال تغییر به نگرشی نوین و ورود به این حوزه می‌باشد.

۶. ناظر تولید

از همین رو مهندسی صنایع در دنیای امروز نقش اساسی‌ای را برای کسب‌وکارها بازی می‌کند. همانطور که اشاره کردیم تمرکز مهندسی صنایع بر روی بهبود و بهینه‌سازی است؛ لذا مهندسین صنایع با جلوگیری از هدررفت منابعی مثل زمان، مواد اولیه، نیروی انسانی، انرژی، پول و… و نیز افزایش بهره‌وری همواره سعی در بهبود سیستم‌ها و فرآیندها دارند. از جمله علوم مدرنی که در دنیای امروز مهندسان صنایع به آن می‌پردازند، حوزه بازاریابی و بازاریابی دیجیتال می‌باشد. اخیرا در برخی از دانشکده‌های مهندسی صنایع دروسی مثل اصول بازاریابی و یادیجیتال مارکتینگبه عناوین چارت درسی افزوده شده است. در كلیه گرایش های رشته مهندسی صنایع امكان ادامه تحصیل در سطح كارشناسی ارشد در داخل و یا سطوح بالاتر در داخل و یا خارج از كشور وجود دارد.

http://amdmag.ir

از سوی دیگر تمامی کسب‌وکارها اعم از تجاری، تولیدی، بازرگانی و خدماتی برای رشد و پیشرفت و به مهندسین صنایع نیاز مبرمی دارند. همانطور که گفته شد، مهندسی صنایع، امروزه در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی کاربرد اساسی دارد و در هر صنعتی که مشغول به فعالیت باشید نیازمند مهندسین صنایع هستید. این بدین معنی است که داوطلبان پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند. موقعیت‌های شغلی رشته مهندسی صنایع بسیار زیاد است و فارغ‌التحصیلان به هیچ عنوان برای کسب یک موقعیت شغلی دچار مشکل نمی‌شوند.

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد، کارآفرینی و مهندسی صنایع

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی