اعضاء هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران دانشکده مهندسی صنایع | industryna

تعاریفی که از مهندسی صنایع ارائه می‌شود مانند اینکه رشته‌ای است که با طراحی، ارزیابی، بهبود، و پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه از افراد، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط می‌باشد، بیانی از علم مدیریت می‌باشد. مهندسی صنایع آن‌گونه که در ایران تدریس می‌شود مبتنی بر بهینه‌سازی، بهینه‌سازی خطی (تحقیق در عملیات) کارسنجی و زمان‌سنجی می‌باشد. مهندسی صنایع به‌طور کلی اثربخشی، کارایی، تطبیق پذیری، پاسخ گویی، کیفیت و بهبود مستمر کالاها، خدمات و سودآوری را مدنظر قرار می‌دهد. پیشینه کاربردی مهندسی صنایع به نخستین سال‌های انقلاب صنعتی بازمی‌گردد، ولی از نظر آکادمیک و علمی، مهندسی صنایع نخستین بار توسط فردریک تیلور به کار برده شد. بازار کار عالی و جایگاه سازمانی خوبی که مهندسین صنایع دارند این رشته را برای کسانی که نگرانی شغلی دارند رشته مطمئن‌تری کرده است. توی ایران واقعا بازار کار مهندسی صنایع از خیلی رشته ها بهتره و رو به رشده.

شروع نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 و نحوه ورود دانشجویان ورودی جدید

این بدین معنی است که داوطلبان در این دوره مفاهیم و مباحث دشوار را با آموزش بهترین اساتید ایران آموزش می‌بینند. اساتیدی مانند مهران قاسمی، عبدالرضا منتظری، علی سلوکی، پیمان کامیار و … از بهترین اساتید موسسه حرف آخر هستند که دروس تخصصی را آموزش می‌دهند. داوطلبان زمانی که معایب و مزایای این رشته تحصیلی را سبک و سنگین می‌کنند متوجه مزایای زیاد این رشته تحصیلی می‌شوند. این بدین معنی است که داوطلبان در موقعیت‌های شغلی مختلفی امکان فعالیت دارند.

  • دروسی مثل اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، مدیریت مالی، اقتصاد مهندسی، اصول حسابداری و هزینه‌یابی و اصول مدیریت از جمله مباحثی می‌باشند که مهندسین صنایع باید تسلط کافی بر این دروس داشته باشند.
  • توی ایران واقعا بازار کار مهندسی صنایع از خیلی رشته ها بهتره و رو به رشده.
  • در این مقاله می‌خواهیم به معرفی کامل یکی از محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی، یعنی مهندسی صنایع، بپردازیم.
  • تجربه کاری و مهارت مهندسان مهم‌ترین فاکتور برای درآمد و حقوق آن‌هاست.

در واقع این علم به ما کمک می‌کند تا در حیطه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، صنعتی، نظامی و… بهترین راه‌حل ممکن را شناسایی کنیم. بخش اصلی دروس رشته‌ی مهندسی صنایع را دروس تخصصی‌ای تشکیل می‌دهد که در این بخش قصد داریم به معرفی این دروس بپردازیم. در این قسمت دروس تخصصی این رشته را بر اساس ماهیت آن‌ها دسته‌بندی کرده‌ایم. طبق بررسی‌های انجام شده مهندسی صنایع جزء ۵ رشته‌ی پرتقاضای کاری در ایران می‌باشد. در واقع در صورتی که بتوانید مهارت‌های خود را به سطح مناسبی برسانید، حتما موقعیت شغلی خوبی خواهید داشت. مهندسان صنایع باید با مشتریان، کارگران، مدیریت، همکاران و متخصص همکاری نزدیک داشته باشند.

http://amdmag.ir

مهندسین مجله خبری صنعت با توجه به مهارت‌هایی که در طول دوران تحصیل کسب می‌‌کنند توانایی برنامه‌ریزی و نظارت در زمینه‌های مختلف را دارا می‌باشند. برنامه‌ریزی استراتژیک، طراحی برنامه‌ریزی کسب‌وکار، برنامه‌ریزی بازاریابی و… از جمله مواردی می‌باشد که فارغ التحصیلان این رشته قادر به انجام آن هستند. همانطور که در ابتدای این مقاله نیز مطرح شد، مباحثی که در این رشته تدریس می‌شوند، طیف مختلفی از علوم را در بر می‌گیرند. در اینجا نیز دروس مقطع کارشناسی رشته‌ی مهندسی صنایع را دسته‌بندی کرده و هر گروه از دروس را بررسی می‌نماییم.

بازار کار رشته مهندسی صنایع

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. آموزش رایگان قسمت های اصلی کد نویسی در نرم افزار گمز – کلیک کنید. هم‌اکنون وضعیت مهاجرت تحصیلی و شغلی به کشور‌های کانادا، آمریکا و در گام بعدی کشورهای اروپایی مناسب می‌باشد و در صورتی که وضع تحصیلی‌تان مناسب باشد، قطعا امکان مهاجرت وجود خواهد داشت.

تقسیم‌بندی صنایع[ویرایش]

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی