اعضاء هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران دانشکده مهندسی صنایع | industryna

صنعت سبک یا در مقیاس کوچک ممکن است با عدم دوام محصولات تولیدی و سرمایه‌گذاری کم‌تر در کارخانه‌ها و تجهیزات مشخص شود. یا ممکن است شامل محصولات خاص مانند کارهای سفارشی یا صنایع دستی باشد. صنایع ژنتیکی شامل کشاورزی، جنگل‌داری، مدیریت دام و ماهیگیری است که همگی منوط به بهبود علمی و فناوری منابع تجدیدپذیر هستند. صنایع استخراجی شامل استخراج معادن معدنی، استخراج سنگ و استخراج سوخت‌های معدنی است. به گروهی از شرکت‌ها یا سازمان‌های تولیدی که کالاها، خدمات یا منابع درآمدی را تولید یا عرضه می‌کنند صنعت می‌گویند. ناظران تولید، بر تمام فرآیندهای تولیدی در کارخانه‌ها و شرکت‌ها نظارت دارند.

همان طور که در بخش بالا نیز به آن اشاره کردیم این رشته یک رشته ترکیبی است. داوطلبانی که به مباحث مدیریت، اقتصاد و کنترل پروژه علاقه دارند بهتر است این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. یکی از مهم‌ترین معایب رشته مهندسی صنایع بی‌حوصلگی و خستگی کار مهندسان صنایع است.

گرایش های رشته مهندسی صنایع در مقطع ارشد

در این طبقه‌بندی گروه‌های مختلف صنعتی تعریف شده‌اند و فعالیت‌های مختلف در آن‌ها طبقه‌بندی گردید. مدیران ایمنی در شرکت‌ها و کارخانجات برای اطمینان از درست بودن ایمنی کار می‌کنند. آنها خطرات بالقوه در مورد تجهیزات، فرآیندها و روش‌های استفاده شده را شناسایی می‌کنند. از این رو، آنها برنامه‌هایی را برای به حداقل رساندن خطرات بهداشتی و ایمنی ارائه می‌دهند. آنها همچنین، آموزش‌هایی در مورد نحوه کار با تجهیزات و واکنش‌های به‌موقع در موقعیت‌های خطرناک ارائه می‌دهند.

  • از سوی دیگر تمامی کسب‌وکارها اعم از تجاری، تولیدی، بازرگانی و خدماتی برای رشد و پیشرفت و به مهندسین صنایع نیاز مبرمی دارند.
  • آموزش تکنیک دیمتل DEMATEL در متلب – تحلیل ساختار یافته مسائل – کلیک کنید.
  • علاوه بر این، آنها بر روند کار کارمندان در طول فرآیند مونتاژ محصول نظارت می‌کنند و به آنها آموزش می‌دهند که چگونه بررسی کیفیت را انجام دهند.
  • پس از انقلاب صنعتی و تا قبل از عصر فناوری اطلاعات تمرکز این رشته بیشتر بر روی صنعت بود و نام این رشته نیز به همین دلیل مهندسی صنایع است.
  • مهندسی صنایع به‌طور کلی اثربخشی، کارایی، تطبیق پذیری، پاسخ گویی، کیفیت و بهبود مستمر کالاها، خدمات و سودآوری را مدنظر قرار می‌دهد.

امروزه یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که پیش روی هر یک از ما قرار دارد، انتخاب رشته‌ی دانشگاهی می‌باشد. عدم آشنایی کامل با رشته‌ها باعث می‌شود افراد پس از ورود به دانشگاه با مشکلات بسیاری مواجه شوند و بعضا از رشته‌ی خود دلسرد و ناامید شوند. برای یک انتخاب درست باید تمام گزینه‌های پیش رو را از تمام جوانب بررسی کرد تا بتوانیم تصمیمی صحیح و آگاهانه در این خصوص بگیریم. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی کامل یکی از محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی، یعنی مهندسی مجله خبری صنعت، بپردازیم. یافتن شغل در اقتصاد امروز در کشور و حتی در جهان می‌تواند کاری سخت باشد، اما شما می‌توانید با انتخاب رشته تحصیلی خود بر اساس بازار کار از همان ابتدا این سیستم اقتصادی بیمار را دور بزنید.

اعضای هیات علمی

داوطلبان باید دروس عمومی را برای بهبود سوابق تحصیلی خود به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند. با توجه به تمامی این موارد داوطلبان باید در کنکور سراسری به سوالات دروس تخصصی برای قبولی در کنکور پاسخ دهند. رشته مهندسی صنایع به‌خاطر ویژگی‌های خاصی که دارد به طور روزافزونی مورد توجه داوطلبان کنکور قرار گرفته است.

http://amdmag.ir

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی