اتاق فرار های کودکان | allescape

اتاق فرار های کودکان | allescape

سناریوی بازی در اتاق فرار اسکیپ مموری به ‌این صورت است که در روز ۳۰ دی ۱۳۹۵ شما به‌همراه دوستانتان برای خرید لباس به ساختمان پلاسکو رفته بودید که ناگهان متوجه آتش‌سوزی ساختمان می‌شوید و در این هنگام یک آتش‌نشان به‌کمک شما اتاق فرار کودکان می‌شتابد. شما در این بازی ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا با حل معماها و عبور از چالش‌ها، به محوطه باز ساختمان برسید تا از آتش‌سوزی و آوار ساختمان در امان بمانید. تعداد شرکت‌کنندگان در اسکیپ روم اسکیپ مموری ۳ تا ۶ نفر را شامل می‌شود.

  • فکر می‌کنید اگر زمانی با دوستانتان مجبور باشید به یک بانک خیلی بزرگ دستبرد بزنید، چطوری انجامش می‌دهید؟ نیازی به انجام این کار نیست!
  • از اونجا که در ایران مال همه چیز خارق العاده و بی نظیره، قطعا اتاق فراری هم که در این مجموعه اجازه فعالیت پیدا می کنه باید یه سرو گردن از همه کارهای موجود قویتر باشه.
  • باید وسایل لازم نیافیلیکس فاگ را در عرض ۶۰ دقیقه در چمدان قرار دهید تا این شخص بتوانید به قطار برسد و سفر خود را آغاز کند.

برای تعداد بازیکنان، معمولاً حداقل و حداکثر در نظر گرفته می‌شود. ابتدا پیش‌بینی خود را از تعداد حداقل و حداکثر بازیکنان مجاز مشخص کنید. سپس برای آزمایش بازی هم از گروه‌هایی با تعداد حداقل مجاز و گروه‌هایی که تعداد بازیکنان آن، حداکثر مجاز است دعوت کنید تا روند بازی را در هر دو حالت رصد کرده و درنهایت بهینه‌ترین حالت برای حداقل و حداکثر را مشخص کنید. حجم بسیار زیاد و فراز و نشیب‌های زیاد در موسیقی متن، شایع‌ترین اشتباهات و دلیل ناراحتی بازیکنان از پس‌زمینه صدا است. موسیقی درون بازی هرگز نباید بلندتر از سطح متوسطی از استاندارد باشد. حتی در شدیدترین قسمت‌های یک آهنگ، بازیکنان باید بتوانند همچنان بدون فریاد باهم ارتباط برقرار کنند؛ بنابراین به‌طورکلی می‌توانید با سیستم‌های خانگی کار کنید.

بهترین اتاق فرار های تهران | تجربه یک بازی هیجانی و دلهره‌آور

البته اگر هنوز متوجه نشده‌اید که اتاق فرار چیست، پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را بخوانید. مجموعه اسکیپ روم تاج به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه سرگرمی آفلاین در پاییز ۱۳۹۸ با هدف طراحی و اجرای بازی های فکری معمایی و اتاق فرارشکل گرفت. در زمستان سال ۱۳۹۸موفق شد برای اولین بار بازی اتاق فرار را به عنوان یکی از محصولات خود در استان تهران راه‌اندازی کند. هدف اصلی تیم ما، طراحی و اجرای بازی‌های اتاق فرار و همچنین بازی‌های معمایی در فضای واقعی است.

۱. انیگما | حس دلهره‌آور ترشح آدرنالین در اتاق های فرار تهران

درواقع در این فرآیندها شما باید هویت فعالیت مجموعه خود را با استفاده از برند برای بازیکنان آشکار کنید و بتوانید برند خود را به معنا نزدیک نمایید. اگر فقط فکر می‌کنید طراحی یک لوگو، نام و شعار زیبا می‌تواند برای شما مفید باشد باید بگوییم خیر، حتی اگر هزاران بار آن را به نمایش بگذارید. بلکه باید طی فرآیند مهم برندسازی، معرفی برند شما به بازیکنان به‌صورت اصولی و با برنامه صورت گردد. پس فعالیت برندینگ برای ادامه فعالیت و یا آغاز کار بسیار مهم خواهد بود، چراکه می‌تواند باعث افزایش تعامل و اعتمادسازی در نزد بازیکنان شود. این تیم می‌تواند به‌صورت موقتی یا همکاری موردی باشد ولی تجربه نشان می‌دهد که بهترین حالت ممکن وجود یک تعمیرکار و یا متخصص در خود گروه مدیریت داخلی و … مجموعه‌های اتاق فرار است. اهمیت مدیریت منابع انسانی در اتاق‌های فرار همواره موضوعی است که کمتر به آن توجه می‌شود.

اتاق فرار ریون مشهد

تا حدودی هم درست فکر می‌کنند، اما زمانی که تعداد کارکنان بیشتر می‌شود دیگر نمی‌توان اوضاع را به‌آسانی تحت تسلط نگه داشت. اهمیت مدیریت منابع انسانی فقط در استخدام، اخراج یا بررسی حقوق پرسنل نیست. امروزه نظارت بر تمام جنبه‌های روابط انسانی، تعاملات کاری و حفظ فرهنگ سازمانی از وظایف بخش نیروی انسانی است. البته که خیلی موارد دیگر هم هست که می‌تواند روی رتبه‌بندی تأثیرگذار باشد، اما این موارد، چیزهایی است که تاکنون در اثر تجربه به آن رسیده‌ایم. برای محاسبه امتیاز نهایی باید تمام امتیازات به‌دست‌آمده از هر جدول را جمع کرده و بر عدد 6 که از سرفصل‌های انتخابی به‌دست‌آمده تقسیم کنیم. اگر رنگ سیاه به میزان متعادل استفاده شود، بسیار مرموز خواهد بود.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی