آشنایی با رشته‌ی معدن | industryna

به طور کلی مدارکی مانند مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، مدرک زبان و ریز نمرات ترجمه شده نیاز است و برای مقطع تحصیلات تکمیلی نیز باید مدارک بیشتری ارائه شود. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیاز به رزومه شغلی و تحصیلی قوی، انگیزه نامه، توصیه نامه دانشگاهی و در صورت درخواست دانشگاه نیاز به مقالات علمی است. در بسیاری از کشورها نامزدها باید بتوانند تحقیقات خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی ارائه بدهند و از آن دفاع کنند.

بررسی سه چالش اصلی بهره وری در ایران با حضور دکتر میرسامان پیشوایی رییس سازمان ملی بهره وری ایران

به همین دلیل نیز در این مطلب ضمن معرفی کامل رشته مهندسی معدن + بازارکار و درآمد در این حوزه، کوشیدیم تا اطلاعات بیشتری در زمینه مهارت‌ها و شرایط لازم برای استخدام در فرصت‌شغلی مهندسی معدن نیز ارائه دهیم. درآمد رشته مهندسی معدن بسته به شرایط دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این رشته می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی در آمده مهندسی معدن در کشور ما بسیار بالا است و فارغ التحصیلان این رشته در اکثر جایگاه ها و رده های شغلی تعریف شده می توانند به درآمد قابل توجهی رسیده و از جمله افراد پردرآمد در جامعه ما محسوب خواهند شد. اما موضوع است که بسیاری از حال تحصیل آن مهندسی معدن نمی‌توانند در جایگاه های شغلی مناسب و ایده آل در نظر گرفته شده برای این رشته قرار بگیرند و به همین دلیل مجبور می‌شوند تا در شغل های غیر مرتبط با درآمدهای کمتر وارد بازار کار شوند. از این گذشته به دلیل نبود شایسته‌سالاری مناسب در استخدام رده های شغلی مختلف مربوط به مهندسی معدن نیز چالش‌های این دست از عزیزان در کشور ما بیشتر شده است. همانطور که می دانید انواع بسیار زیادی از سنگ ها با نحوه تولید مختلف و همچنین نحوه رفتار متفاوت در برابر عوامل بیرونی و درونی در دل زمین وجود دارند و برای اینکه در بحث مهندسی معدن به صورت تخصصی به رفتار این سنگها پرداخته شود گرایش مکانیک سنگ به وجود آمده است.

http://amdmag.ir

در اخر نیاز هست باز گفته بشه که این رشته، رشته راحتی نیست و با علاقه و دید باید واردش شد. در اخر نتیجه این هست که کار هست اما فرد کار کن در این زمینه کمتر پیدا میشه. مجله خبری صنعت همچنین به صورت کلی این رشته، رشته ساده‌ای نیست و سختی ‌‌های مختلفی داره که نیاز هست افراد باید بر اساس علاقه و همچنین شخصیت خودشون تصمیم بگیرن و وارد این رشته بشن.

  • بورسیه‌های تحصیلی بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند اما در صورت ارائه سوابق علمی درخشان می‌توان از بورسیه‌های فول فاند نیز استفاده کرد.
  • ظرفیت پذیرش دانشگاه های کشور را به تفکیک نوبت پذیرش در مطلبدانشگاه های پذیرنده و ظرفیت آنها در آزمون سراسری ریاضی و فنی بخوانید.
  • همچنین از طریق عضویت در کانال تلگرامی و یا اینستاگرامی هیوا می توانید آخرین اخبار مرتبط با این حوزه را دریافت نمایید.
  • باتوجه به وجود ذخایر طبیعی و معادن متعددی که در سطح کشور وجود دارد، رشته‌ مهندسی معدن می‌تواند یکی از رشته‌های دانشگاهی پول‌ساز برای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد.
  • هلند، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز هر کدام ۱ نماینده در این لیست دارند.دانشکده های برتر مهندسی معدن در آمریکای لاتیندانشگاه کنسپسیون در شیلی در رتبه ۲۹ نیز یکی از مهم ترین دانشگاه های جهان در مهندسی است.
  • چنانچه تمایل دارید از تمام شرایط و مهارت‌های لازم که از طرف کارفرمایان مطرح می‌شود مطلع شوید، می‌توانید به آگهی‌های استخدامی مهندس معدن در سایت‌های کاریابی نیز نگاهی بیندازید.

بعنوان مثال؛ سنگ چخماق با کیفیت بالا در شمال فرانسه و جنوب انگلستان برای تولید آتش و شکستن سنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است. هدف این دوره ایجاد بستری مناسب و کاملا تعاملی برای متخصصان و مدیران و همجنین تغییر نگاه مخاطبان از دانشپذیری به سوی دانش پژوهی و ایجاد یک تفکر انتقادی و رویکرد حل مسئله در میان مدیران می باشد. هدف این دوره تربیت مدیران آینده نگر و عملیاتی است که قادر به مواجه شدن با مسائل سازمان خود را داشته باشند و بتوانند بهترین تصمیم را در زمان های چالش به نفع سازمان خود اخذ نمایند …

آرامش روانی و تاثیر آن بر عملکرد تحصیلی

مهندسان معدن روی علم و فناوری فرایندهای معدن و همچنین استخراج و فراوری مواد معدنی نظارت دارند. همانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته مهندسی معدن در دانشگاه های دولتی و همینطور موسسات و آموزش عالی ارائه می شود که در ادامه ظرفیت این رشته در دوره های مختلف را به تفکیک آورده ایم. دانشجویان در گرایش استخراج رشته مهندسی معدن با دروسی همچون آتشباری برای خرد کردن سنگ ها، بارگیری و باربری، عملیات حفاری و فرآیند سنگ شکنی به دانشجویان مهندسی معدن اشنا می شوند. مهندسان این گرایش، کار خود را در فضای باز انجام می‌دهند ، به همین علت باید حتماً توانایی بدنی داشته باشند.

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی معدن

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی