آشنايی با رشته مهندسی صنايع سامانه ارتباط با دانش آموزان | industryna

از همین رو مهندسی مجله خبری صنعت در دنیای امروز نقش اساسی‌ای را برای کسب‌وکارها بازی می‌کند. همانطور که اشاره کردیم تمرکز مهندسی صنایع بر روی بهبود و بهینه‌سازی است؛ لذا مهندسین صنایع با جلوگیری از هدررفت منابعی مثل زمان، مواد اولیه، نیروی انسانی، انرژی، پول و… و نیز افزایش بهره‌وری همواره سعی در بهبود سیستم‌ها و فرآیندها دارند. از جمله علوم مدرنی که در دنیای امروز مهندسان صنایع به آن می‌پردازند، حوزه بازاریابی و بازاریابی دیجیتال می‌باشد. اخیرا در برخی از دانشکده‌های مهندسی صنایع دروسی مثل اصول بازاریابی و یادیجیتال مارکتینگبه عناوین چارت درسی افزوده شده است. در كلیه گرایش های رشته مهندسی صنایع امكان ادامه تحصیل در سطح كارشناسی ارشد در داخل و یا سطوح بالاتر در داخل و یا خارج از كشور وجود دارد.

در بین این تحولات عظیم، مهندسی صنایع جزء معدود رشته‌هایی است که از گذشته تاکنون توانسته است خود را با توجه به نیاز صنعت و بازار کار به‌روزرسانی نماید. این حوزه برای افرادی که درونگراتر هستند و به کدنویسی علاقه دارند، بسیار مناسب می‌باشد. در واقع مهندسی صنایع سنتی با مطرح شدن مباحثی مثل کلان‌داده و بلاک‌چین، در حال تغییر است و این رشته با توجه به این دگرگونی‌های اساسی، در حال تغییر به نگرشی نوین و ورود به این حوزه می‌باشد.

صنایع دستی سرخپوستی: Indian handicrafts

این رشته از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در حوزه‌های مختلف می‌توانند مشغول به کار شوند. شاید رشته مهندسی صنایع یکی از رشته‌هایی باشد که فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در هر حوزه و صنعتی فعالیت کنند. درآمد این رشته بسیار مناسب است و بازار کار مهندسی صنایع نیز بسیار قابل قبول است. آیا رشته مهندسی صنایع سخت است؟ آیا این رشته ارزش مطالعه دارد؟ داوطلبان سوالات زیادی از این قبیل دارند و با توجه به پاسخ این سوالات به سراغ مطالعه رشته مهندسی صنایع می‌روند. آیا شما می‌توانید یک رشته دانشگاهی را نام ببرید که آسان باشد؟ آیا به نظر شما رشته ساده‌ و آسانی در گروه ریاضی وجود دارد؟ داوطلبان به هیچ عنوان نمی‌توانند یک رشته را دشوار و سخت بنامند.

http://amdmag.ir

این نرم‌افزار یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدل‌سازی ریاضی است که به کاربران اجازه می‌دهد به شکلی ساده و آسان و به زبانی نزدیک به زبان ریاضی مدل‌های خود را پیاده‌سازی نمایند. در مهندسی مالی، در واقع به طراحی ابزارهای مالی برای رفع نیازهای اقتصادی پرداخته می‌شود. مهندسین مالی باید بتوانند با خلاقیت و نوآوری در بنگاه‌های اقتصادی به طراحی ابزارهای مالی بپردازند. امروزه تمامی کسب‌وکارها به دنبال این هستند که برای رسیدن به اهداف خود، با کمترین هزینه، بیشترین بازدهی را داشته باشند.

روش AHP بهبود یافته (IAHP)

از سوی دیگر تمامی کسب‌وکارها اعم از تجاری، تولیدی، بازرگانی و خدماتی برای رشد و پیشرفت و به مهندسین صنایع نیاز مبرمی دارند. همانطور که گفته شد، مهندسی صنایع، امروزه در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی کاربرد اساسی دارد و در هر صنعتی که مشغول به فعالیت باشید نیازمند مهندسین صنایع هستید. این بدین معنی است که داوطلبان پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند. موقعیت‌های شغلی رشته مهندسی صنایع بسیار زیاد است و فارغ‌التحصیلان به هیچ عنوان برای کسب یک موقعیت شغلی دچار مشکل نمی‌شوند.

  • با بررسی این مشاغل، می‌توانید به این موضوع پی ببرید که کدام‌یک از آنها برای شما مناسب‌تر است و با نیازها و علایق شغلی شما همخوانی دارند.
  • داوطلبانی که در این رشته به ادامه تحصیل می‌پردازند باید به مباحث مختلفی مانند ریاضی، اقتصاد، مدیریت مالی و کنترل پروژه علاقه داشته باشند.
  • همانطور که گفته شد، حوزه‌های فعالیت مهندسین صنایع گستره‌ی زیادی را در بر می‌گیرد؛ لذا هر فرد باید بر اساس حوزه شغلی و فعالیت خود مهارت‌ها، ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز همان حوزه را بیاموزد.
  • انتخاب یک رشته مناسب در دانشگاه به طور مستقیم در آینده کاری داوطلبان تاثیرگذار است.

توسط علیرضا طهماسبی

علیرضا طهماسبی